בכיר חמאס איסמעיל רדואן: מודים לאיראן על התמיכה בהתנגדות הפלסטינית

רדואן הוסיף כי בכוונת חמאס להמשיך בהפגנות בגדר הגבול. בחודשים האחרונים חלה התקרבות בין ההנהגה בטהראן לצמרת חמאס ולג'יהאד האיסלאמי

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סולימאני, בשנה שעברה
סולימאני, בשנה שעברהצילום: אי־פי

בכיר חמאס אסמאעיל רדואן הודה היום (שני) לטהראן על תמיכתה בארגון באירוע משותף לאיראן ולחמאס. "אנו מודים לאיראן שתמכה וממשיכה לתמוך בהתנגדות הפלסטינית באופן מדיני, כלכלי, צבאי ותקשורתי", אמר רדואן באירוע בעזה. "אנו נמשיך בתהלוכות השיבה, שהציבו את סוגית המצור והמאבק הפלסטיני בראש סדר היום הבינלאומי".

האיראני קאסם סולימאני, מפקד כוח אל-קודס של משמרות המהפכה, היה אמור לנאום באירוע, אך ביטל את השתתפותו. דבריו של סולימאני היו אמורים להיות משודרים ברצועת עזה במסגרת פסטיבל "אבקת השריפה הרטובה", שאיראן מארגנת מדי שנה במוקדים שונים במזרח התיכון.

בשנה שעברה ביקרה משלחת של בכירי חמאס בטהראן, ודנה עם בכירים איראנים, בין היתר, בהסכם הפיוס עם פתח. סגן ראש הלשכה המדינית של הארגון אמר כי "הביקור הוא התשובה של הארגון לדרישה של ישראל וארה"ב כי חמאס ינתק את קשריו עם איראן". במארס האחרון האשים ראש אמ"ן דאז, האלוף הרצי הלוי כי איראן "שולחת חץ שיעי שמפלח את המזרח התיכון". הוא אמר כי על חמאס להבין "שריצה לאיראן תחריף את מצבו". 

בעמוד בערבית של מתאם פעולות הממשלה בשטחים בפייסבוק נכתב היום, תחת הכותרת "מה יש לך להגיד לתושבי עזה?": "מעניין על מה הוא הולך לדבר? על פיתוח רצועת עזה? שיקום בניינים ובתים? הגדלת אספקת חשמל? מים? סיוע לנזקקים? איראן השיעית משקיעה כספים בארגון הטרור חמאס, לא ברצועת עזה, ולא בתושביה, ובמוקדם או במאוחר תגיע 'לפדות את הצ'ק'. כשם שלסולימאני לא אכפת מתושבי סוריה, כך לא אכפת לו מכם. תושבי רצועת עזה, תתעוררו, זאת קריאת השכמה, רגע לפני שרצועת עזה הופכת לטהראן".

בתוך כך, ישראל הטילה מגבלות נוספות על העברת הסחורות לרצועת עזה, וממחר בבוקר ועד יום ראשון תופסק העברת דלק וסולר לרצועה. בהודעה שפרסם הערב שר הביטחון אביגדור ליברמן, נמסר כי מזון ותרופות יועברו בכפוף לאישור פרטני. בפועל, כל משלוח יותנה באישור מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אולם נראה שלא צפויה פגיעה אמתית בהעברת המזון. כמו כן, מרחב הדיג יצומצם ממחר משישה מייל לשלושה מייל. בתוך כך, מצרים הודיעה הערב על סגירת מעבר רפיח החל ממחר מסיבות טכניות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ