סוריה: המורדים סיכמו עם המשטר כי צבא אסד ישוב לשלוט במחוז קוניטרה

רוסיה תיווכה בהסכם, שלפיו המורדים ייסוגו מהגולן הסורי למחוז אידליב או שיבחרו להישאר באזור תחת שליטת כוחות אסד. בסוכנות הרשמית SANA נמסר כי הוסכם שצבא אסד יתפוס את העמדות שבהן שלט ב-2011

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מחוז קוניטרה מגבול ישראל, 2016
מחוז קוניטרה מגבול ישראל, 2016צילום: גיל אליהו

צבא סוריה והמורדים סיכמו היום (חמישי) כי משטר אסד ישוב לשלוט במחוז קוניטרה והמורדים ייסוג ממנו – כך פורסם בסוכנות הידיעות הסורית הממלכתית SANA. לפי הפרסום, רוסיה תיווכה בעסקה שלפיה המורדים הסכימו לסגת לאידליב או להישאר באזור, שם ייפרסו כוחות צבא אסד, ולקבל את שליטת הממשלה במחוז. בסוכנות נמסר עוד כי לפי ההסכם - צבא אסד יתפוס את העמדות שבהן שלט לפני שהחלה מלחמת האזרחים במדינה ב-2011.

ביום שני דיווח הערוץ הממלכתי הסורי כי צבא סוריה כבש את תל חארה, נקודת תצפית אסטרטגית על הגולן הישראלי. השטח נכבש ביומה השני של פעולת כיבוש רחבת היקף בדרום המדינה כנגד המורדים במשטר אסד, שנמצאים בקרבת הגבול עם ישראל. 

בסוף השבוע שעבר המורדים הסורים הסכימו להיכנע בעיר דרעא בדרום סוריה. הטלוויזיה הממלכתית דיווחה שכוחות המשטר הניפו את דגל המדינה בעיר, ורשת אל-אחבאריה פרסמה תמונות של אנשי משטר שמניפים את הדגל הסורי מעל הריסות בעיר הדרומית לאחר שהמורדים הסכימו להעביר את השליטה בעיר לידיהם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ