שליח האו"ם: אגבש את ועדת החוקה של סוריה עם איראן, רוסיה וטורקיה

לפי סטפן דה מיסטורה, פגישה בין נציגי שלוש המדינות תתקיים בספטמבר בז'נווה. משטר אסד וארגוני האופוזיציה העבירו את שמות מועמדיהם לגוף שיכתוב את חוקת המדינה

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סטפן דה מיסטורה בבריסל, באפריל
סטפן דה מיסטורה בבריסל, באפרילצילום: FRANCOIS WALSCHAERT/רויטר

שליח האו"ם לסוריה מתכנן לערוך שיחות עם נציגי איראן, רוסיה וטורקיה בספטמבר על עתיד סוריה. לפי הודעת האו"ם שפורסמה היום (שלישי), מטרת הפגישה היא להשלים את הקמת הגוף שעתיד לנסח את חוקת סוריה.

השליח, סטפן דה מיסטורה, נמצא כיום בשיחות עם שלוש המדינות וכבר קיבל ממשטר אסד ומנציגי האופוזיציה בסוריה את זהות המועמדים לייצגם בוועדת החוקה. "השליח המיוחד מצפה לקיים התייעצויות בתחילת ספטמבר בז'נווה", מסר האו"ם בהתייחס לאיראן, רוסיה וטורקיה, "במטרה לגבש את הוועדה".

קיום הפגישה מצטרף לסימנים הרבים לכך שמשטר אסד קרוב לניצחון במלחמת האזרחים, שנמשכת מאז 2011. היום הודיע המשטר כי השתלט מחדש על כל השטחים האחרונים שהוחזקו על ידי ארגון המדינה האיסלאמית (דאעש) בדרום המדינה, ובכך השלים סופית את השתלטותו על דרעא, המקום שבו החלו המחאות נגדו. בשבוע שעבר המשטר אף הודה שאסירים פוליטים נהרגו במתקני המעצר שלו, והחל לספק תעודות פטירה למשפחות. המהלך נתפס על ידי ארגוני זכויות אדם כהוכחה לכך שאסד בטוח בביטחונו. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ