ארדואן: הסנקציות האמריקאיות מבטאות חוסר כבוד כלפי טורקיה

ארה"ב הטילה השבוע סנקציות על שרי הפנים והמשפטים הטורקים בגין סירוב טורקיה לשחרר כומר אמריקאי העצור במדינה. בתגובה הורה ארדואן להקפיא נכסי שרים אמריקאים בטורקיה "אם יש כאלה"

רויטרס
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ארדואן מופיע בפני נשות מפלגתו הצדק והפיתוח באנקרה, היום
ארדואן מופיע בפני נשות מפלגתו הצדק והפיתוח באנקרה, היוםצילום: AFP
רויטרס
אי-פי

נשיא טורקיה רג'פ טייפ ארדואן אמר היום (שבת) כי הצעדים שנקטה ארה"ב בעקבות מעצרו של הכומר האמריקאי אנדרו ברונסון במדינה לא היו הולמים למי שנחשבת כשותפה אסטרטגית וביטאו חוסר כבוד כלפי טורקיה. בנאום שנשא באירוע של ארגון הנשים של מפלגתו הפיתוח והצדק אמר ארדואן כי בתגובה לסנקציות הוא הורה להקפיא נכסים של שרי החוץ והמשפטים האמריקאים בטורקיה, "אם בכלל יש כאלה".

השבוע הטילה וושינגטון סנקציות על שרי הפנים והמשפטים הטורקים בעקבות מעצרו של ברונסון, המואשם בתמיכה בטרור ובקשר לתנועה האחראית, לטענת אנקרה, לניסיון ההפיכה הכושל לפני שנתיים. 

שר הפנים הטורקי, סולימאן סוילו ושר המשפטים עבד אל-האמיט גול לעגו השבוע לסנקציות שהוטלו עליהם ואמרו כי כלל אין להם נכסים בארה"ב. עם זאת, ההחלטה להטיל את הסנקציות הובילה להחרפה ביחסים בין שתי המדינות והביאה כצפוי לצניחת שערה של הלירה הטורקית.

ארדואן האשים את ארה"ב בצביעות בגין דרישתה לשחרר את הכומר האמריקאי. ברונסון, שנעצר בדצמבר 2016, נמצא כעת במעצר בית והוא עלול לקבל עונש של עד 35 שנים בכלא אם יורשע בגין ביצוע פשעים בשם ארגון טרור וריגול.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ