בנו של בן לאדן התחתן עם בתו של אחד ממובילי פיגועי ספטמבר 2001

חמזה בן לאדן, בנו הצעיר של מנהיג אל קאעדה, מסתמן כממשיך דרכו, ונשבע לנקום את מות אביו. משפחתו סיפרה כי התחתן עם בתו של מוחמד עטא, שהשתלט על המטוס הראשון שהתרסק לתוך מגדלי התאומים

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרדיאן

חמזה בן לאדן, בנו של אוסמה בן לאדן, התחתן עם בתו של מוחמד עטא - אחד ממובילי פיגועי 11 בספטמבר בארה"ב ב-2001. משפחתו של בן לאדן אימתה את הדיווח על הנישואין במהלך הראיון שערך הגרדיאן הבריטי עם המשפחה לגבי אוסמה.

חמזה בן ה-29 הוא בנו הצעיר ביותר של אוסמה בן לאדן. בשנה שעברה הוא הוגדר כאיום טרור עולמי על ידי ארה"ב, ובאל קאעדה הוא נתפש כסגנו של מנהיג הארגון הנוכחי, איימן א-זוואהירי. לאחר שצבא ארה"ב הרג את אביו בפקיסטאן, בן לאדן הצעיר האיץ בתומכי אל קאעדה לצאת למלחמה נגד וושינגטון, לונדון, פריז ותל אביב.

אוסמה בן לאדןצילום: אי־פי

"שמענו שהוא התחתן עם בתו של מוחמד עטא", אמר אחיו למחצה של חמזה במהלך הראיון לגרדיאן, "אנחנו לא בטוחים איפה הוא נמצא, אבל יכול להיות שהוא באפגניסטאן". סוכנויות ביון מערביות החלו להתמקד בבן לאדן ובמיקומו האפשרי בשנתיים האחרונות, כיוון שהוא נתפס כגורם הסביר ביותר להתסיס את תומכי אל קאעדה.

נישואיו לבתו של עטא מאמתים את הסברה שצמרת הארגון ממשיכה להתנהל סביב מורשתו של אוסמה בן לאדן ומורשתם של המוציאים לפועל של פיגועי 11 בספטמבר בארה"ב. עטא המצרי היה מהמובילים של פיגועי 11 בספטמבר, ואחד מהחוטפים של המטוס הראשון שהוטס לתוך מגדלי התאומים.

שניים מבניו האחרים של אוסמה בן לאדן נהרגו במסגרת הלחימה של ארה"ב בארגון הטרור. מכתבים שנלקחו ממקום המסתור של בן לאדן באפגניסטאן מראים כי בן לאדן הכין את הקרקע לכך שחמזה יחליפו כראש הארגון. נשותיו של בן לאדן וילדיו הנותרים חזרו לסעודיה, שם משפחת המלוכה העניקה להם מקלט.

לדברי משפחתו של בן לאדן, הם לא נמצאים בקשר עם חמזה. "חשבנו שכולם כבר עברו את זה", אמר אחיו, "ואז חמזה אמר שהוא הולך לנקום את מות אביו". לדבריו, לו יכל לדבר עם חמזה, היה אומר לו: "שאלוהים ינחה אותך. תחשוב פעמיים על מה שאתה עושה, אל תלך בדרכו של אביך".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ