אי-פי
רויטרס

לפחות 20 בני אדם נפצעו אתמול (שני) בפיגוע של מחבלת מתאבדת בתוניסיה. גורם ממשל מסר שהמחבלת, בת 30, פוצצה את עצמה ליד כלי רכב משטרתיים בשדרת חביב בורגיבה בבירה תוניס. איש לא נהרג באירוע.

"15 אנשי כוחות ביטחון וחמישה אזרחים, בהם שני ילדים, נפצעו במתקפה", אמר וואליד חכימה, דובר מנגנון הביטחון הלאומי במדינה, לסוכנות הידיעות הרשמית TAP. תחנת הרדיו התוניסאית "מוזאיק אף-אם" דיווחה שהתוקפת נשאה עליה חגורת נפץ תוצרת בית שהכילה כמות קטנה של חומר נפץ.

צילום: AFP

בתחנת הרדיו התוניסאית דווח גם שהמחבלת המתאבדת הגיעה מאזור מחוז מהדיה שבמזרח המדינה ושכוחות הביטחון פשטו על ביתה לאחר הפיגוע בבירה.

"מדובר בפעולת טרור פרימיטיבית שנכשלה", אמר חכימה והוסיף שכוחות הביטחון סגרו את האזור מיד לאחר הפיגוע. שדרת חביב בורגיבה נחשבת ללב התרבותי, הפוליטי והכלכלי של תוניס ומכונה לא פעם כ"שאנז אליזה של תוניסיה". נשיא תוניסיה בג'י קאיד אסבי, שמשתתף בוועידת השקעות בגרמניה, מסר כי מדובר במתקפת טרור.

לפי שעה, שום ארגון לא קיבל אחריות לפיגוע ההתאבדות בבירת תוניסיה.

בשנים האחרונות ידעה תוניסיה שורה של פיגועי טרור מצד קיצוניים, ועל רובם לקח אחריות ארגון הטרור הסוני "המדינה האיסלאמית" (דאעש).

במארס 2015 נהרגו 21 תיירים ושוטר במתקפה של חמושים על המוזיאון הלאומי בארדו בתוניס. שלושה חודשים לאחר מכן נהרגו 38 תיירים, רובם בריטים, במתקפת טרור בבית מלון בעיר החוף סוסה. בנובמבר אותה שנה הרג מחבל מתאבד 12 חברים במשמר הנשיאותי בתוניס, והוביל את הממשלה להכריז על מצב חירום במדינה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ