עשרות מומיות של חתולים נמצאו בארונות קבורה עתיקים במצרים

המומיות התגלו בשבעה סרקופגים, חלקן בנות יותר מ-6,000 שנה. לצדן נמצא גם אוסף נדיר של חרפושיות - קמע עתיק בדמותן של חיפושיות זבל. ארונות הקבורה היו סגורים ונראה שמעולם לא נפתחו קודם

רויטרס
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עובדי האתר הארכיאולוגי בסקארה מוציאים את המומיות
עובדי האתר הארכיאולוגי בסקארה מוציאים את המומיותצילום: MOHAMED ABD EL GHANY/רויט�

עשרות מומיות של חתולים ואוסף נדיר של חרפושיות התגלו בשבעה סרקופגים, חלקם בני יותר מ-6,000 שנה, בשולי מתחם פירמידות בסקארה הנמצאת דרומית לקהיר. השר לענייני עתיקות של מצרים, חאלד אל-ענאני, אמר כי התגלית שייכת לקבוצת ארכיאולוגים מצרים במהלך חפירות שהחלו בחודש אפריל.

שלושה מהקברים שימשו לחתולים, הבהיר השר, ואילו אחד מארבעת ארונות הקבורה האחרים התגלו באתר שהיה סגור. לדברי מוחמד יוסף, מנהל מתחם סקארה, הקברים מתוארכים לשושלת החמישית של הממלכה העתיקה ונחשבים לבלתי שגרתיים משום שהחזית והדלת נראים שלמים, מה שאומר כי תוכנם מעולם לא נחשף לפני.

ארכיאולוגים עובדים באתר מציאת המומיותצילום: MOHAMED ABD EL GHANY/רויט�
מומיות החתולים שנמצאו בסקארה, בשנה שעברהצילום: AFP

מוסטפא וזירי, ראש המועצה העליונה לעתיקות של מצרים, אמר כי במהלך החפירות נחשפו מומיות של חרפושיות, לראשונה באזור זה. החרפושית היתה מעין קמע שנוצר בדמותן של חיפושיות הזבל במצרים העתיקה.

"החרפושיות הינן משהו באמת מיוחד. זה נחשב למשהו דיי נדיר", אמר וזירי, "לפני יומיים, כשגילינו את הארונות, הם היו סגורים והיו עליהם ציורים של החרפושיות. לא שמעתי על זה לפני". לחתולים היה תפקיד חשוב במצרים העתיקה והם היו נחנטים ומוצעים כמנחות בטקסי דת. במהלך החפירות התגלו גם פסלים מגולפים מעץ של אריה, פרה ובז.

המומיות שנמצאו בסקארהצילום: AFP

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ