ארה"ב הציעה 5 מיליון דולר עבור מידע אודות מיקומו של בכיר חמאס אל-עארורי

משרד החוץ בוושינגטון הודיע כי יעניק את הסכום למי שיספק מידע שיאפשר לאתר את סגן הלשכה המדינית של חמאס, במסגרת תוכנית ללכידת טרוריסטים, ולמי שיסייע ללכוד שני בכירים בחיזבאללה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלושת המבוקשים (מימין לשמאל): טבאטבאי, אל-עארורי והארב
שלושת המבוקשים (מימין לשמאל): טבאטבאי, אל-עארורי והארבצילום: משרד החוץ של ארה"ב

משרד החוץ של ארה"ב הודיע הבוקר (רביעי) כי יעניק פרס כספי של חמישה מיליון דולר למי שיספק מידע שיאפשר לאתר את בכיר חמאס סלאח אל-עארורי. בהודעה נמסר גם כי פרס דומה יוענק למי שיספק מידע דומה בנוגע לבכירי חיזבאללה חליל יוסף מחמוד הארב וחייתם עלי טבאטבאי.

אל-עארורי, כך נכתב בהודעה, הוא סגן הלשכה המדינית ואחד ממייסדי הזרוע הצבאית של חמאס. לדברי ארה"ב, הוא מתגורר כיום בלבנון ועובד יחד עם ראש גיס קודס של משמרות המהפכה של איראן, קאסם סולימאני. בהודעה נכתב כי עארורי מימן וכיוון פעולות צבאיות של חמאס בגדה המערבית, וכי הוא קושר לכמה פעולות טרור ולחטיפות של בני אדם וכלי רכב.

עוד נכתב כי הוא זה שהכריז כי חמאס אחראי לחטיפת ורציחת שלושת הנערים אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל ב-2014. הוא שיבח את הרצח, כך לפי ההודעה, וכינה אותו "מבצע הירואי". בספטמבר 2015 משרד האוצר של ארה"ב הקפיא את נכסיו של עארורי במדינה בהתאם לצו נשיאותי המאפשר לעשות זאת, ושנחתם לראשונה לאחר פיגועי 11 בספטמבר ב-2001.

הארב, כך לפי ההודעה, הוא יועץ קרוב למזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה ושימש בעבר כאיש הקשר של הארגון לאיראן ולארגוני הטרור הפלסטיניים. בהודעה נכתב כי הוא הוציא לפועל מבצעים של הארגון בגדה המערבית ובכמה מדינות במזרח התיכון. נכסיו הוקפאו ב-2013, וב-2015 סעודיה הכריזה עליו כטרוריסט והאשימה אותו באחריות לפעילות הארגון בתימן.

אל-אערורי ב-2007צילום: AFP

טבאטבאי תואר בהודעה כמנהיג צבאי בכיר בחיזבאללה, שפיקד על מבצעים מיוחדים של הארגון בסוריה ובתימן. ארה"ב הקפיאה את נכסיו ב-2016.

בהודעה הודגש כי למוסרי המידע מובטחת סודיות, וכי ייתכן ויוכלו להגר לארה"ב. את המידע, כך לפי ההודעה, ניתן להעביר לארה"ב באמצעות שיחת טלפון, דואר אלקטרוני או פנייה לגורמים בשגרירויות המדינה ברחבי העולם. עוד נכתב כי מאז החלה תוכנית "גמול עבור צדק" ב-1984, ארה"ב שילמה כ-145 מיליון דולר ליותר מ-90 בני אדם שסיפקו לה מידע שסייע לה להעמיד למשפט טרוריסטים ולסכל פעולות טרור ברחבי העולם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ