במדינה הערבית העניקו פרסים על קידום שוויון מגדרי, אבל שכחו מין אחד

נשים באיחוד האמירויות יכולות לנהוג, לעבוד ולהחזיק ברכוש והמדינה המפרצית מנסה לצייר עצמה כמי שפועלת לקידום זכויותיהן. אבל תמונות מטקס אחד הראו שהדרך לשוויון עוד ארוכה

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

באיחוד האמירויות הערביות העניקו שלשום (ראשון) פרסים על קידום שוויון מגדרי, ושליט דובאי הצטלם עם פקידי הממשל הזוכים. אלא שכל הזוכים היו גברים.

האירוניה לא נעלמה מעין הגולשים ברשתות החברתיות, שהאשימו את המדינה המפרצית הקטנה באטימות. "אני מצטערת לספר לכם, אבל שכחתם להזמין נשים", כתבה בטוויטר ריאן מאייר, עיתונאית הולנדית. אחרים כינו את הפרסים "פארודיה", "סאטירה" ו"בדיחה".

למעשה רק פרס אחד, קידום שוויון מגדרי במקום העבודה, היה אישי, ושלושה פרסים נוספים הוענקו לסוכנויות ממשלתיות. אולם הרושם שהתקבל מהתמונות בטקס היה שמדובר באירוע לגברים בלבד - וזה מה שהפריע לרבים ברשת החברתית.

בדומה לחלקים אחרים בעולם הערבי, נשים באיחוד האמירויות, פדרציה של שבע אמירויות, סובלות ממגבלות שלא קיימות במערב, כמו למשל נישואים רק לאחר קבלת אישור מאפטרופוס גבר. אך בניגוד לסעודיה השכנה, לנשים באיחוד האמירויות יש יותר זכויות והמדינה מנסה לצייר את עצמה באחרונה כמי שפועלת לקידומן: נשים נוהגות ברכב זה תקופה ארוכה, הן מחזיקות ברכוש ומתקבלות למקומות עבודה. הגבלות שונות, כמו למשל בנסיעות לחו"ל, הוסרו באופן משמעותית.

ממשלת איחוד האמירויות הגדילה באחרונה את הייצוג של נשים במועצה הפדרלית הלאומית ל-50%, והשיעור של נשים משכילות ועובדות גבוה באופן יחסי. עם זאת, הפרסים שהוענקו על קידום שוויון מגדרי הוכיחו שיש למדינה עדיין לאן להתקדם בנושא. "סליחה, איזה מגדר הם מקדמים בדיוק?", תהתה הלן שואו, אשת תקשורת מדאבלין, בציוץ בטוויטר. "אנחנו רואים רק אחד".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ