לבנון מינתה שרת פנים חדשה - האשה הראשונה בעולם הערבי שתעסוק בענייני ביטחון

ראיה אל-חסן נכנסה לתפקיד שייעד לה ראש הממשלה סעד אל-חרירי ותעמוד בראש כמה גופים ביטחוניים חזקים. היא תהיה אחת מארבע נשים בקבינט שלו - שיא בייצוג הנשי בפוליטיקה הלבנונית

לוגו אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אל-חסן במשרד הפנים בביירות, היום
לוגו אי-פי

שרת הפנים החדשה של לבנון נכנסה היום (רביעי) לתפקידה והפכה לאשה הראשונה בארצה, ובעולם הערבי בכלל, שתעמוד בראש גופים ביטחוניים חזקים. השרה, ראיה אל-חסן, אמרה כי היא מברכת על האתגר שהוצב בפניה והוסיפה כי ראש הממשלה הלבנוני, סעד אל-חרירי, נתן לה את אמונו ו"את האחריות הכבירה הזו".

"כאשה הראשונה שמונתה לשרת הפנים, אני צריכה להוכיח שנשים יכולות לקחת על עצמן תיק מיוחד", אמרה במעמד הכניסה לתפקיד לצד קודמה שכיהן כשר הפנים במשך חמש שנים. אל-חסן הינה חברה במפלגתו של חרירי, תנועת העתיד, והיא אחת מארבע הנשים המכהנות בקבינט שלו - שיא בייצוג הנשי בפוליטיקה הלבנונית.

אל-חסן (במרכז) בטקס קבלת הפנים במשרד הפנים בביירות, היוםצילום: Hassan Ammar/אי־פי

אל-חסן כבר רגילה להופיע בכותרות במדינתה. בעבר עמדה בראש חברת ענק בעלת שותפות פרטית וציבורית ששמה לה למטרה לפתח את עיר הנמל טריפולי, ובשנת 2009 היא הפכה לאשה הראשונה בעולם הערבי שמונתה לשרת האוצר, תפקיד בו החזיקה במשך שנתיים.

כשרת הפנים היא תהיה אחראית על כמה גופים ביטחוניים, ותנסה לשמור על יציבות במדינה בה פועלים כמה ארגונים קיצוניים ושהושפעה קשות מהמלחמה בסוריה השכנה. אל-חסן הבהירה כי בראש סדר העדיפויות שלה עומד שיפור שיתוף הפעולה בין הגופים הביטחוניים, שלרוב מתחרים ביניהם על משאבים, שמירה על זכויות אדם ושיפור בעיות התחבורה הקשות של לבנון. "אני אנסה להותיר חותם בדרכי המיוחדת בהתבסס על העבודה שעשו קודמיי", הוסיפה.

בשנים האחרונות עשתה לבנון מאמצים רבים כדי לקדם את הייצוג הנשי בפוליטיקה המקומית. בבחירות האחרונות לפרלמנט בשנה שעברה - הראשונות מזה תשע שנים - נבחרו שש נשים לפרלמנט בן 128 מושבים - שתיים יותר מהמושב הקודם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ