מת תינוקה של הצעירה הבריטית שהצטרפה לדאעש ובקשתה לשוב למולדתה סורבה

התינוק ג'ראח נולד לשמימה בגום שנמלטה לסוריה ב-2015. הוא מת במחנה בסוריה לאחר שאושפז עם קשיי נשימה. ממשלת בריטניה איימה לשלול את אזרחותה אחרי שהסגירה עצמה לידי לוחמים כורדים

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שמימה בגום בתמונה שצולמה לפני שנמלטה מביתה
לוגו גרדיאן
גרדיאן

תינוקה של הצעירה הבריטית שמימה בגום, שנמלטה לסוריה, הצטרפה לארגון המדינה האיסלאמית (דאעש) וביקשה לחזור למולדתה מת ונקבר במחנה פליטים בסוריה בו היא עדיין נמצאת משום שבריטניה מסרבת לקבלה בחזרה. כך מסרו שלושה גורמים לגרדיאן.

התינוק, שנקרא ג'ראח, נקבר היום (שישי) שלושה שבועות לאחר שנולד. בין הגורמים שאישרו את הדיווח נמצא גורם מודיעין כורדי שאמר כי התינוק אושפז במחנה אל-רוח בצפון מזרח סוריה עם קשיי נשימה מספר פעמים במהלך השבוע האחרון.  מכר של בגום אמר כי התינוק החל להכחיל ונהיה קר ולכן אושפז במרפאה שנמצאת במחנה. כפי שנמסר, ג'ראח נקבר לצד שני ילדים אחרים שמתו בשריפה שפרצה במחנה בחמישי בלילה. 

ממשלת בריטניה הבהירה לבגום כי לא תתיר לה לשוב למולדתה ואף תשלול ממנה את אזרחותה הבריטית משום שברחה מהמדינה כדי להצטרף לארגון הטרור ולא הביעה חרטה על כך. החלטה כזו מותירה אותה חסרת מדינה והיא כבר ספגה ביקורת מארגונים למען ילדים שאמרו כי ילדי הזרים שגויסו לארגון חשופים באופן מסוכן לתנאי מחיה מסכני חיים בזמן שהוריהם נמצאים במחנות ובמתקני מעצר. בגום הסגירה את עצמה לידי לוחמים כורדים במזרח סוריה אחרי שדאעש איבד שטחים נרחבים באזור ונותר לחלוש על מעוז אחד לא רחוק מהגבול עם עיראק.

בגום היתה בת 15 כשברחה מביתה עם שני נערות נוספות כדי להצטרף לארגון דאעש בסוריה בפברואר 2015. שם היא נישאה תוך זמן קצר לפעיל ממוצא דני בשם יאגו ריידייק בן 27. לזוג נולדו שלושה ילדים, כולם מתו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ