הבחירות המקומיות בטורקיה |

ספירת קולות חוזרת באנקרה ובאיסטנבול, על רקע הכרזות ניצחון של האופוזיציה

מפלגתו של ארדואן דרשה ספירה חוזרת של כלל הקולות בשתי הערים הגדולות במדינה, בטענה לזיופים, וכבר תלתה שלטי ניצחון באיסטנבול. מועמד האופוזיציה: "זו לא התנהגות מנומסת"

הארץ
אי-פי
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מועמדי האופוזיציה באיסטנבול ובאנקרה, איממגולו ויוואס, ביום שלישי בבירה
הארץ
אי-פי
רויטרס

מועמדי האופוזיציה בשתי הערים הגדולות בטורקיה הכריזו על ניצחונם בבחירות המקומיות, אולם מפלגת השלטון דורשת ספירה חוזרת של כל הקולות בערים הללו. מפלגת הצדק והפיתוח של הנשיא רג'פ טייפ ארדואן החלה לתלות באיסטנבול כרזות ניצחון בהן נראה הנשיא עם המועמד מטעמה, בינאלי יילדרים. "זו לא התנהגות מנומסת", קבע אקרם איממגולו, מועמד מפלגת האופוזיציה "מפלגת העם הרפובליקאית", בראיון שערך אתמול עם רשת BBC. לפי איממגולו, הוא זכה בבחירות ויהיה ראש העיר הבא של איסטנבול.

"יש לנו את התוצאות מוועדת הבחירות ואנחנו יודעים מי מוביל", אמר מועמד האופוזיציה. עם זאת, בראיון עם רשת פוקס הוא הודה כי המרוץ צמוד, וכי הוא מאמין שהפער בין המועמדים בעיר יסתכם בכ-18 עד 20 אלף קולות. מפלגתו של ארדואן, מנגד, הכריזה כי יש בעיר יותר מ-300,000 קולות הצבעה פסולים.

שלשום דיווחה רשת CNN בטורקיה כי ועדת הבחירות הורתה על ספירת כל הקולות בעיר בשל התוצאות הצמודות וטענות על זיופים. מוקדם יותר היום דיווח העיתון הברטוק כי מפלגת השלטון פנתה לוועדת הבחירות בבקשה לפסול כליל את התוצאות באיסטנבול. רוהאט הסביירם, גורם במפלגה ששוחח עם סוכנות הידיעות רויטרס, הכחיש את הדיווח וטען שהמפלגה פנתה לוועדת הבחירות המרכזית בבקשה לפסול אותם רק באחד ממחוזות העיר.

באנקרה, העיר השנייה בגודלה במדינה, מפלגתו של ארדואן נמצאת גם כן במרוץ צמוד מול מפלגת האופוזיציה. יו"ר מפלגת העם הרפובליקאית באנקרה אמר לסוכנות הידיעות אנאדולו כי לאחר ספירה נוספת של הקולות, מועמד המפלגה מנסור יוואס ניצח בפער של כ-124 אלף קולות.

המזכיר הכללי של מפלגתו של ארדואן אמר אתמול שספירה חוזרת ב-12 מתוך 25 האזורים באנקרה הוסיפה כאלף קולות נוספים למועמד המפלגה. לדבריו, המפלגה הצליחה לגרום לבחינה מחודשת של התוצאות ב-13 אזורים, ותפעל כדי שהקלפיות ייספרו מחדש בכל העיר. ארדואן תיאר את הבחירות המקומיות כעניין קיומי עבור טורקיה ואת יריביו כתומכי טרור שרוצים להפיל את המדינה. הוא גם הזהיר שאם מועמדי האופוזיציה ינצחו באנקרה, תושבי עיר הבירה "ישלמו מחיר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ