סעודיה ערפה את ראשם של 37 נידונים למוות בגין טרור - וצלבה אחד מהם

משרד הפנים הסעודי, הודה כי גופתו של אחד מהמוצאים להורג מוסמרה לעמוד במטרה להרתיע אחרים מלנהוג כמוהו. לדבריו, כל הנידונים למוות הורשעו בגין תקיפת מתקנים ביטחוניים ושיתוף פעולה עם אויב

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משמר כבוד סעודי מנופף בדגל המדינה, אשתקד
אי-פי

סעודיה הוציאה היום (שלישי) להורג 37 אזרחים מקומיים שהורשעו בגין פשעים הקשורים לטרור. ההוצאה להורג בוצעה באמצעות עריפת ראשים, ואת אחת מהגופות היא אף צלבה והציגה לראווה לציבור כדי להרתיע אחרים.

זוהי ההוצאה להורג ההמונית הגדולה ביותר שהיתה בסעודיה מאז ינואר 2016, אז הוציאה הממלכה להורג 47 בני אדם, בהם איש הדת השיעי נימר א-נימר שהריגתו הובילה להפגנות המוניות מפקיסטאן ועד איראן והביאה להתקפה המונית על שגרירות המדינה בטהראן. מאז יחסי איראן-סעודיה לא שוקמו והשגרירות נותרה משותקת. כמו אז גם הפעם המלך סלמן אישר את ההוצאות להורג בעצמו.

המלך סלמן בתוניסיה, בחודש שעבר. אישר את ההוצאה להורג ההמוניתצילום: Fethi Belaid/אי־פי

משרד הפנים הסעודי אמר כי ההוצאות להורג היום בוצעו בהתאם לחוק האיסלאמי. מועצת חכמי הדת העליונה של סעודיה פרסמה גם היא הודעה לפיה ההוצאות בוצעו בהתאם לחוק השריעה. במשרד הפנים הודו שגופת אחד הגברים – חאלד בין עבד אל-כרים אל-טוואייג'רי – מוסמרה למוט למשך כמה שעות, מעשה שלא נראה לעתים קרובות בממלכה ונחשב לשנוי במחלוקת. כמו כן לא נכתב באיזו עיר בוצעה ההוצאה להורג ההמונית.

ממשלת סעודיה מצדיקה את ההוצאות להורג בטענה שהן משמשות כלי חזק להרתעה. לפי משרד הפנים הסעודי, אלה שהוצאו להורג אימצו אידיאולוגיות קיצוניות ויצרו תאי טרור במטרה להפיץ כאוס ולחולל מלחמת דת. הנידונים למוות נמצאו אשמים בהתאם לחוק והעונש נגזר על ידי בית המשפט הפלילי בריאד שמומחה בתיקים העוסקים בטרור.

כל הנידונים למוות הורשעו בגין תקיפת מתקנים ביטחוניים באמצעות חומרי חבלה, הריגת מספר שוטרים ושיתוף פעולה עם ארגוני אויב נגד האינטרסים של המדינה. עריפת הראשים ההמונית מביאה את מספר האנשים שהוצאו להורג בממלכה הסונית מתחילת השנה ל-95. בשנה שעברה הוצאה להורג במדינה 125 בני אדם, רובם היו סוחרי סמים שהורשעו בפשעים לא אלימים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ