לוגו רויטרס
רויטרס

ממלא מקום שר ההגנה של ארה"ב, פטריק שנהאן, אישר פריסת טילי פטריוט במזרח התיכון בתגובה לאיום הגובר הנשקף מאיראן - כך אמר היום (שישי) בכיר אמריקאי. מוקדם יותר השבוע הודיע הבית הלבן כי ארה"ב תשלח למזרח התיכון כוח ימי הכולל נושאת מטוסים ומפציצים בשל "אזהרות וסימנים גוברים ומטרידים" הנוגעים לאיראן.

היועץ לביטחון לאומי, ג'ון בולטון, אמר מוקדם יותר השבוע כי שליחת הכוחות נועדה להעביר מסר ברור למשטר האיראני, שלפיו כל פגיעה באינטרסים של ארה"ב או של אי-אלו מבעלות בריתה תיענה "בעוצמה חסרת רחמים".

ממלא מקום שר ההגנה של ארה"ב שנהאן בוושינגטון, בשבוע שעברצילום: Yuri Gripas/רויטרס

סגן מפקד משמרות המהפכה אמר היום כי איראן לא תקיים שיחות עם ארצות הברית, וכי וושינגטון "לא תעז לפתוח בפעולה צבאית נגדנו", כך דווח בסוכנות הידיעות תסנים. "שום שיחות לא יתנהלו עם האמריקאים, והאמריקאים לא יעזו לנקוט פעולה צבאית נגדנו", אמר ידוללה ג'באני, המשמש כסגן מפקד משמרות המהפכה ואחראי ליחסים פוליטיים בארגון. "האומה שלנו...רואה את ארה"ב כלא מהימנה", הוסיף.

שלשום הודיעה איראן לשגרירי בריטניה, צרפת, גרמניה, סין ורוסיה כי החליטה "להפסיק ליישם חלק מהתחייבויותיה" בהסכם הגרעין שנחתם בינה לבין המעצמות בווינה ב-2015. נשיא איראן, חסן רוחאני, הודיע על כך במכתב לשגרירי המדינות שעודן מחויבות להסכם, מאז הנסיגה החד-צדדית של ארה"ב ממנו בשנה שעברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ