שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
רויטרס
אי-פי
מערכות הגנה סוריות מיירטות טילים ישראליים שנורו לתוך סוריה, בשנה שעברה
מערכות הגנה סוריות מיירטות טילים ישראליים שנורו לתוך סוריה, בשנה שעברהצילום: HANDOUT / STR / CENTRAL WAR MEDI
רויטרס
אי-פי

מערכות ההגנה האווירית הסוריות יירטו כמה טילים של צה"ל שנורו לעבר מחוז דרעא בדרום-מערב המדינה - כך דיווחה סוכנות הידיעות הסורית הרשמית הלילה (רביעי). לפי הדיווח, התקיפה כוונה לעבר תל אל-חארה, עיירה הצופה אל רמת הגולן ומהווה נקודה אסטרטגית. עוד דווח כי התקיפה גרמה לנזק אך לא לנפגעים. לפי סוכנות הידיעות, ישראל השתמשה ב"לוחמה אלקטרונית" על מנת לשבש את פעילות המכ"ם באזור. ישראל לא הגיבה על הדיווח עד כה.

מרבית התקיפות של ישראל בסוריה כוונו לבסיסים צבאיים המקושרים לאיראן. במקרים הנדירים שבהם תקף צה"ל כפרים ועיירות לאורך הגבול עם רמת הגולן, המטרה היתה לעצור ניסיונות של איראן או חיזבאללה להתבסס באזור. 

העיירה שהותקפה בסוריה

ביום חמישי הודיע צה"ל כי קליעי נ"מ נורו מסוריה אל עבר החרמון, אך לא פגעו בשטח ישראל. לא היו נפגעים כתוצאה מהירי. בתחילת השבוע שעבר דיווחה סוכנות הידיעות הרשמית בסוריה כי ישראל התקיפה את בסיס חיל האוויר הסורי T-4 שליד העיר חומס.

לדברי מקור צבאי שצוטט בדיווח של הרשת, שני בני אדם נהרגו בתקיפה ושניים נוספים נפצעו. עוד אמר המקור כי מערכות ההגנה האוויריות יירטו כמה טילים וכי בתקיפה נפגעו כמה מבנים, בהם מחסני תחמושת, וכן ציוד שהיה בתחומי הבסיס שבמחוז חומס. בארגון הסורי לזכויות אדם, המזוהה עם האופוזיציה למשטרו של הנשיא בשאר אל-אסד, דיווחו על חמישה הרוגים בתקיפה בבסיס. בשבוע שקדם לדיווח נחת מטוס מטען איראני שלוש פעמים בבסיס. תמונות לוויין הראו כי בתקיפה נהרסו רכיבים בודדים, שעל פי הערכות הם חלק ממערכת נשק מתקדמת של כלי טיס בלתי מאוישים.

לילה לפני כן תקפו מטוסי חיל האוויר מטרות ברמת הגולן הסורית, לאחר ששתי רקטות נורו אל עבר החרמון. בצה"ל מסרו כי בין היעדים שהותקפו היו שתי סוללות ארטילריה וכן עמדות תצפית, מודיעין והגנה אווירית של צבא סוריה. ארגון המעקב הסורי לזכויות אדם דיווח כי בתקיפה נהרגו עשרה אנשי כוחות הביטחון, שבעה מהם זרים ושלושה סורים. עם זאת, לפי הגרסה הרשמית של צבא אסד, בתקיפה נהרגו שלושה חיילים סורים ונפצעו שבעה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ