ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

מחסני נשק של מיליציות שיעיות המזוהות עם איראן הותקפו הלילה (שלישי) באזור גבול סוריה-עיראק, כך אישר גורם ביטחוני עיראקי. לפי הדיווח בערוץ אל אפאק העיראקי, ישראל היא שעומדת מאחורי התקיפה באזור אלבוכמאל. הארגון הסורי לזכויות אדם מסר מאוחר יותר כי עשרה לוחמים פרו-איראניים נהרגו בתקיפה.

באחרונה יוחסה לישראל סדרת תקיפות בעיראק, חלקן במערב המדינה, סמוך לגבול הסורי ולמעבר אלבוכמאל. התקיפות כוונו נגד מיליציות שיעיות המזוהות עם איראן ושיירות שלהן שעסקו בהברחת מערכות נשק לשטח.

בשבוע שעבר, מקורות צבאיים בעיראק דיווחו על פיצוץ במחסן נשק השייך למיליציות המזוהות עם איראן במחוז אל-אנבאר שבמערב עיראק. לפי דיווח באתרים המזוהים עם סעודיה, בהם אלערבייה וסקיי ניוז, היו נפגעים מהפיצוץ ולמקום הוזעקו צוותי הצלה. 

ברשת אל-ערבייה דווח מפי קצין עיראקי כי נשמע קול של מל"ט בשמי האזור לפני הפיצוץ. בדיווחים לא צוין מי עומד מאחורי הפיצוץ אך קשרו אותו לסדרת תקיפות קודמות שהיו לאחרונה במדינה, אשר חלקן יוחסו לישראל.

יום קודם לכן, האופוזיציה בסוריה דיווחה כי כלי טיס בלתי מאוישים תקפו מיליציות המזוהות עם איראן במזרח המדינה. לפי המוקד הסורי לזכויות אדם, 18 בני אדם נהרגו בתקיפת כלי הטיס נגד שיירות של מיליציית "הגיוס העממי" באזור אלבוכמאל. 

ישראל לא קיבלה אחריות לתקיפות אולם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, רמז בכמה הזדמנויות כי לא יהסס להרחיב את גבולות המערכה נגד איראן. בניו יורק טיימס דווח כי הממשל בארה"ב, ובייחוד הפנטגון, אינם שבעי רצון מהתקיפות הישראליות שם בשל החשש כי יערערו את יציבותה של הממשלה העיראקית, ויגיבירו את הקריאות לסילוקם של 5,200 חיילים האמריקאים המשרתים במדינה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ