סעודיה ביטלה את ההפרדה בין נשים וגברים במסעדות

בית המלוכה בריאד הודיע כי נשים יורשו להיכנס למסעדות מאותה הכניסה שבה נכנסים גברים, ולשהות לצדם באותו החלל. הצעד נועד לעודד השקעות זרות בממלכה כחלק מהרפורמות שמנהיג יורש העצר

מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
נשים וגברים יושבים בבית קפה בסעודיה, היום
נשים וגברים יושבים בבית קפה בסעודיה, היוםצילום: HAMAD I MOHAMMED/רויטרס
לוגו אי-פי
אי-פי

הרשויות בסעודיה הודיעו אתמול (ראשון) כי ההפרדה המגדרית במסעדות תבוטל. נשים יוכלו כעת להיכנס למסעדות מאותה הכניסה שבה נכנסים גברים ולשבת יחד איתם באותו החלל.

עד עתה חויבו נשים בכניסה נפרדת שיועדה למשפחות ונאסר עליהן לשבת בסמוך לגברים רווקים. במסעדות ובבתי קפה קטנים שבהם לא הוקצה מקום להפרדה מגדרית, נשים לא הורשו להיכנס.

כניסות נפרדות למסעדה בעיר אל-חובר, היום
כניסות נפרדות למסעדה בעיר אל-חובר, היוםצילום: HAMAD I MOHAMMED/רויטרס

בהתאם להוראות החדשות של בית המלוכה הסעודי, יבוטלו ההגבלות שהיו נהוגות עד כה כמו החובה על כניסות נפרדות לנשים ולגברים כדי למשוך למדינה השקעות זרות ואפשרויות עסקיות. עם זאת, ההוראות אינן מחייבות את המסעדות ואת בתי הקפה אשר רשאים להמשיך ולקיים את ההפרדה על פי שיקול דעתם.

ההוראות החדשות פורסמו בשקט יחסי בשל הרגישות של הנושא בממלכה וכחלק ממסמך ארוך ומפורט. 

בשנים האחרונות הנהיג יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן כמה רפורמות שנועדו להקל על המשטר הדתי הנוקשה בממלכה. בין היתר, אושר לנשים ולגברים להשתתף ביחד בהופעות ובאירועי ספורט המוניים, ובחודש אוגוסט האחרון בוטל האיסור שמנע מנשים לטוס מחוץ לגבולות המדינה ללא אפוטרופוס - לרוב מדובר בקרוב משפחה שלהן.

למרות הרפורמות הללו בממלכה עדיין נהוג שנשים וגברים לא חולקים יחד את המרחב הציבורי. בתי ספר ציבוריים ואוניברסיטאות עדיין נותרו מופרדים מגדרית, כמו גם מרבית החתונות.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ