סוריה: ישראל תקפה את בסיס חיל האוויר T-4 בחומס, רוב הטילים יורטו

סוכנות הידיעות הרשמית ציטטה בכיר בצבא שאמר כי ארבעה טילים פגעו בבסיס וגרמו נזק לרכוש. הבסיס משמש גם כוחות רוסים ואיראנים, ולפי אחד הדיווחים תקיפתו נעשתה בעזרת טילים וכטב"מים

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בסיס חיל האוויר הסורי T-4
בסיס חיל האוויר הסורי T-4צילום: Google / DigitalGlobe

ישראל תקפה את בסיס חיל האוויר הסורי T-4 שבמחוז חומס, כך דיווחה סוכנות הידיעות הרשמית של סוריה הלילה (שלישי) מפי גורם צבאי בכיר. לפי הגורם שצוטט, מערכות ההגנה האווירית הופעלו ויירטו את רוב הטילים, אך ארבעה טילים פגעו בבסיס וגרמו נזק לרכוש.

הבסיס, שהותקף בעבר על ידי ישראל, משמש גם כוחות סורים ואיראנים. לפי דיווח בטלוויזיה הסורית התקיפה הלילה כללה טילים וכטב"מים, וחלק מהם הופלו על ידי הצבא. 

הבסיס הותקף בעבר הן על ידי ישראל והן בתקיפות שיוחסו לצה"ל לפי דיווחים. ביוני האחרון הותקף T-4 בטילים, ולדברי מקור צבאי שצוטט אז בדיווח בסוריה, שני בני אדם נהרגו בתקיפה ושניים נוספים נפצעו. עוד אמר המקור כי מערכות ההגנה האוויריות יירטו כמה טילים וכי בתקיפה נפגעו כמה מבנים, בהם מחסני תחמושת, וכן ציוד שהיה בתחומי הבסיס. 

לפני כשנה וחצי הפיל צה"ל מטוס קרב סורי אשר חדר כשני קילומטרים לשטח ישראל אחרי שהמריא מבסיס T-4. שבועיים קודם לכן דיווחה סוכנות הידיעות הסורית על תקיפה של ישראל בבסיס. לפי הדיווח, כמה טילים פגעו במקום וגרמו נזק לרכוש, אך לא לנפגעים בנפש. כן דווח כי מערך ההגנה האווירית הסורי יירט כמה טילים, ירה לעבר כלי הטיס התוקפים והצליח להבריח כמה מהם.

בפברואר 2018 קיבלה ישראל אחריות לתקיפה ב-T-4, אחרי הפלת מל"ט איראני שחדר למרחב האווירי של המדינה מכיוון סוריה. היא נטלה אחריות לתקיפה פעם נוספת במאי באותה שנה, אחרי שכוחות איראניים בסוריה שיגרו רקטות אל עבר רמת הגולן.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ