שלושה חיילי הקואליציה האמריקאית בעיראק נהרגו במתקפת רקטות מצפון לבגדאד

בהודעת הקואליציה נמסר כי שניים מההרוגים הם אזרחי ארה"ב והשלישי בריטי. בחודשים האחרונים תקפו מיליציות פרו-איראניות בסיסים שבהם שוהים כוחות אמריקאים במדינה. כלי תקשורת בסוריה דיווחו על תקיפות בגבול עם עיראק

הארץ
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
משאית הרקטות שנמצאה בקרבת הבסיס בטאג'י, התמונה מתוך חשבון טוויטר רשמי של ממשלת עיראק
משאית הרקטות שנמצאה בקרבת הבסיס בטאג'י, הלילה. 18 קטיושות נורו אל הבסיס
הארץ

דובר הקואליציה האמריקאית נגד דאעש בעיראק מסר הלילה (חמישי) כי שלושה חיילים נהרגו במתקפת רקטות על בסיס מצפון לבגדאד. בין ההרוגים שני חיילים מצבא ארה"ב וחייל בריטי. בנוסף לכך נפצעו 12 בני אדם ששהו בבסיס.

גורמים אמריקאים ששוחחו עם סוכנות רויטרס מסרו כי ייתכן שמצבם של כמה מהפצועים קשה וכי ייתכן שמניין המתים יעלה בהמשך. עוד נמסר כי בבסיס הסמוך לעיר טאג'י פגעו 18 רקטות מסוג "קטיושה". צבא עיראק מסר מוקדם יותר כי בקרבת הבסיס נמצאה משאית עם משגר שעליו היו שלוש רקטות. 

תמונות של המשאית שנמצאה בקרבת הבסיס בטאג'י, מתוך חשבון טוויטר רשמי בעיראק

בחודשים האחרונים, בסיסים עיראקיים שמשכנים בתוכם כוחות אמריקאים היו נתונים לשורה של מתקפות. לפי שעה, אף ארגון קיבל אחריות לתקיפה, אך ארה"ב מפנה בדרך כלל אצבע מאשימה כלפי מיליציות פרו-איראניות הפועלים בעיראק. בחודש שעבר אישרה ארה"ב כי בתקיפה בינואר על בסיסים בעיראק, לאחר חיסולו של הגנרל האיראני קאסם סולימאני, נפגעו 109 חיילים שסבלו מפגיעות ראש.

הגורמים ששוחחו עם רויטרס וביקשו לשמור על עילום שם מסרו כי מוקדם מדי להעריך האם כוחות המיליציות מעורבים בתקיפה. שעות ספורות לאחר הדיווחים הראשונים על התקיפה, כלי תקשורת רשמיים בסוריה מסרו כי כלי טיס בלתי מזוהים תקפו באזור העיירה אל-בוכאמל שבגבול עם עיראק. לפי כמה דיווחים בעיראק, מדובר בתקיפות של כוחות הקואליציה האמריקאית.

בסיס עין אל-אסד בעיראק שהותקף על ידי איראן בינואר
בסיס עין אל-אסד בעיראק שהותקף על ידי איראן בינוארצילום: AFP

אתמול פרסם העיתון "וול סטריט ג'ורנל" כי צבא ארה"ב החל להסיג חלק קטן מכוחותיו במזרח התיכון לאחר שלפי הערכות פחתו הסיכויים לפעולות נקמה מצד איראן ושלוחותיה, בעקבות ההתנקשות במפקד "כוח קודס" של איראן. בדיווח נאמר כי כאלף חיילים ששוגרו לכווית בימים שלאחר ההתנקשות נסוגו בשבועיים האחרונים. 2,000 חיילים נוספים צפויים לעזוב את המזרח התיכון בשבועות הקרובים. 

בחודש שעבר אישרה ארה"ב כי עשרות מחייליה סבלו מפגיעה מוחית כתוצאה מהתקיפה האיראנית בבסיס עין אל-אסד שבעיראק בחודש ינואר. התקיפה האיראנית על הבסיס הגיעה כתגובה להתנקשות בגנרל קאסם סולימאני. 

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ