ארדואן: מדיניות ישראל כלפי הפלסטינים אינה מקובלת, אך אנו רוצים לשפר את היחסים

נשיא טורקיה אמר בשיחה עם כתבים: "יש לנו בעיות עם בכירים ברמה הגבוהה ביותר. אם הן לא היו קיימות, הקשרים שלנו היו יכולים להיות שונים מאוד". הוא הוסיף כי מתקיימות שיחות בין שתי המדינות באמצעות גופי המודיעין

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ארדואן באנקרה, השבוע

נשיא טורקיה, רג'פ טייפ ארדואן, אמר היום (שישי) כי מדינתו מעוניינת בחיזוק הקשרים עם ישראל. "המדיניות של ישראל בעניין הפלסטינים בלתי מתקבלת על הדעת, אך אנו רוצים לחזק את הקשרים עמה", אמר בשיחה עם כתבים באיסטנבול. "יש לנו בעיות עם בכירים ברמה הגבוהה ביותר. אם הן לא היו קיימות, הקשרים שלנו היו יכולים להיות שונים מאוד". הוא הוסיף כי מתקיימות שיחות בין שתי המדינות באמצעות גופי המודיעין.

באוגוסט, אחרי שישראל חתמה על הסכם נורמליזציה עם מדינת איחוד האמירויות, תקפו ארדואן ומשרד החוץ שלו את "הצביעות", כלשונם, שמדינת האמירויות נהגה בה כלפי הפלסטינים. ואולם, יום לאחר ההודעה על ההסכם בין ישראל למרוקו הצהיר שר החוץ הטורקי, מבלוט צ'אושאולו, כי "לכל מדינה יש זכות לקיים יחסים עם כל מדינה שתרצה".

במקביל, הסנאט האמריקאי אישר את חוק ההקצאות להוצאות צבאיות ל–2021, שלפיו נדרש הנשיא להטיל סנקציות על טורקיה בשל הרכש של מערכות טילי נ"מ רוסיות מדגם S–400. החוק, אם יעבור, מנבא קשיים לטורקיה תחת ממשל ג'ו ביידן.

בנוסף, הקונגלומראט הטורקי "קבוצת יילדרים", שבבעלות רוברט יוקסל יילדרים, מתכוונת להתמודד על רכישת נמל חיפה מול חברה מאיחוד האמירויות, השותפה ל"מספנות ישראל", וחברות נוספות. אך שיפור היחסים עם ישראל הוא תנאי הכרחי להגדלת סיכויי החברה הטורקית בהתמודדות הזו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ