תקף מינית וניצל קטינות: מנהיג כת מין מוסלמית בטורקיה נידון ל-1,075 שנות מאסר

המטיף הטלוויזיוני עדנאן אוקטר נעצר ב-2018 עם עוד יותר מ-200 מחברי הכת שניהל. הוא הורשע בעבירות מיניות וגם במרמה וניסיון ריגול פוליטי וצבאי. הערוץ שניהל נסגר בידי המשטרה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוקטר בזמן מעצרו באיסטנבול, ב-2018

בית משפט בטורקיה גזר 1,075 שנות מאסר על עדנאן אוקטר, מנהיג כת מין ומטיף טלוויזיוני שהורשע בעבירות מין. אוקטר, בן 64, הטיף לבריאתנות - האמונה שלפיה העולם נברא בידי האל ולא התפתח בהתאם לתורת האבולוציה - ולאורך השנים הופנו כלפיו האשמות על כך שהוא שוטף את מוחם של חברי הכת שלו ומנצל אותם מינית וכלכלית.

עדנאן אוקטר בריאיון ל"הארץ" ב-2018

עדנאן אוקטר וה"חתלתולות"צילום: Global Ltd

אוקטר הקים ב-2011 את ערוץ הטלוויזיה A9, בו הטיף בין היתר לפרשנות שהעניק להגדרת ה"כיסוי" שנשים נדרשות לעטות על עצמן לפי כללי האיסלאם. בתוכניות הטלוויזיה שלו הופיעו קבוצה של נשים צעירות, מאופרות בכבדות ולבושות בבגדי מעצבים צמודים וחשופים, חברות כת של אוקטר שקיבלו את הכינוי "חתלתולות" " אשר נהגו לרקוד בצורה רובוטית מול המצלמות בהפסקות בין דבריו.

מנהיג כת המין הטורקי נעצר ב-2018 ביחד עם יותר מ-200 חשודים אחרים בפשיטה משטרתית על הכת שניהל, במהלכה נסגר גם ערוץ הטלוויזיה שלו. העצורים נחשדו במעורבות בפשעים פיננסיים בתום חקירה שניהלה משטרת איסטנבול. אוקטר הורשע בין היתר בתקיפה מינית, ניצול מיני של קטינות, מרמה וניסיון ריגול פוליטי וצבאי. מלבדו נשפטו גם עוד שני חברים בכירים בכת שניהל – טרקן יאבאס, שנידון ל-211 שנות מאסר, ואוקטר בבונה, שנידון ל-186 שנות מאסר.

במהלך משפטו של אוקטר, שסוקר בהרחבה בתקשורת בטורקיה, נשמעו האשמות טורדות מנוחה ומחרידות על פשעי מין שונים שבהם היה מעורב. במהלך אחד הדיונים בדצמבר העיד אוקטר בפני השופט כי היו לו כמעט אלף בנות זוג. בדיון אחר אמר כי "יש בלבי שפע של אהבה לנשים. אהבה היא תכונה אנושית ומוסלמית".

עדנאן אוקטרצילום: Global Ltd

אחת הנשים שהעידו במשפט, אר הזדהתה רק בראשי התיבות של שמה, האשימה את אוקטר באונס שלה ושל נשים אחרות. היא סיפרה כי רבות מהנשים שאנס אולצו לקחת גלולות. היא עצמה הצטרפה לארגון של אוקטר כשהיתה בת 17.

סוכנות הידיעות הטורקית אנדולו דיווחה כי אוקטר נמצא אשם גם בסיוע לארגון השייך למטיף הדתי הגולה פתהוללה גולןשנחשב ליריבו של ראש ממשלת טורקיה רג'פ טייפ ארדואן. אוקטר עצמו הכחיש קשר לגולן וכינה את ההאשמות על כך שהוביל כת מין "אגדה אורבנית".

במהלך הפשיטה שערכו בביתו ב-2018 חוללו השוטרים הרס בווילה המפוארת של אוקטר באיסטנבול, ששימשה גם אולפן צילום לערוץ שניהל, והחרימו את כל רכושו. במשפט נשאל אוקטר בין היתר על מצבור עצום של כ-69 אלף גלולות נגד היריון שנמצאו בביתו בזמן פשיטת המשטרה. הוא הסביר כי אלו נועדו לטפל במחלות עור ובמחזור חודשי לא סדיר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ