איראן: דברי כוכבי הם "מלחמה פסיכולוגית שאינה שווה דבר"

אתמול אמר הרמטכ"ל כי האפשרות שארצות הברית תשוב כעת להסכם הגרעין היא "דבר רע ולא נכון מבחינה אופרטיבית ואסטרטגית". ראש לשכתו של הנשיא האיראני אמר בתגובה כי "ישראל צריכה להבין שממשל טראמפ שייך לעבר"

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כוכבי בביקור בעיריית טבריה, בספטמבר
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

ראש לשכתו של נשיא איראן, מחמוד ואעדי, התייחס היום (רביעי) לדבריו של הרמטכ"ל אביב כוכבי אתמול, ואמר כי "האיומים מצד ישראל הם לא יותר ממלחמה פסיכולוגית שאינה שווה כלום". כוכבי אמר כי האפשרות שארצות הברית תשוב כעת להסכם הגרעין היא "דבר רע ולא נכון מבחינה אופרטיבית ואסטרטגית". ואעדי ציין כי "ישראל צריכה להבין כי ממשל טראמפ כבר שייך לעבר".

ואעדי התראיין לטלוויזיה האיראנית ואמר כי "ישראל כבר לא שולטת בהחלטות הממשל עם הסתלקותו של טראמפ". לדבריו, "ההחלטה האמריקאית כבר עצמאית וזה מטריד את ישראל, וגם את הסעודים שמתנגדים לחידוש המשא ומתן על הסכם הגרעין".

נשיא איראן חסן רוחאני בטהראן, בדצמברצילום: /אי־פי

הרמטכ"ל אביב כוכבי אמר אתמול כי "אם הסכם הגרעין מ-2015 היה מתממש, איראן היתה יכולה להשיג לעצמה פצצה". כוכבי הסביר כי החזרה להסכם הגרעין רעה מבחינה "אופרטיבית, מכיוון שהוא יאפשר להעשיר כמויות, לפתח צנטריפוגות עד כדי הסתערות לעבר פצצה. אסטרטגית, הוא יגרור ככל הנראה התגרענות אזורית במזרח התיכון. לכן כל דבר שדומה להסכם הנוכחי הוא דבר רע שאסור לאפשר אותו. איראן של היום היא לא איראן של 2015. איראן של היום נמצאת תחת לחץ אדיר, לחצים כלכליים. את הלחצים האלה חייבים להמשיך בכל דרך, מה שלא יקרה".

בכנס המכון למחקרי ביטחון לאומי (INSS) אתמול אמר כוכבי כי "חייבת להיות פעולה נמרצת שבסופה לא תהיה שום יכולת להסתער לעבר פצצה מצדם של האיראנים. למרות כל מה שתיארתי, איראן יכולה להחליט שהיא מתקדמת לעבר פצצה. לאור הניתוח הבסיסי הזה, הנחיתי את צה"ל להכין מספר תוכניות אופרטיביות בנוסף לתוכניות שקיימות. אנחנו שוקדים על התוכניות האלה ונפתח אותן בשנה הקרובה. מי שיחליט על הפעלתן הוא כמובן הדרג המדיני אבל התוכניות האלה צריכות להיות על השולחן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ