צבא מצרים התפרס בערים לקראת יום השנה להתפטרות מובארק

המפגינים מוסיפים לדרוש את התפטרות המועצה הצבאית העליונה. האחים המוסלמים: להקדים את הבחירות הכלליות מיידית

אבי יששכרוף צרוב
אבי יששכרוף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אבי יששכרוף צרוב
אבי יששכרוף

במצרים צפויות להתקיים היום (שישי) הפגנות לרגל יום השנה להתפטרותו של חוסני מובארק מתפקיד הנשיא. כוחות צבא התפרשו בערים המרכזיות במדינה מחשש להתפרצות אלימה מצד המפגינים. במקביל, תנועת האחים המוסלמים הודיעה כי היא מצפה מהמועצה הצבאית העליונה לאפשר את החלפת הממשלה הנוכחית, כולל את העומד בראשה, על ידי ממשלה שתורכב על ידי הפרלמנט.

בהודעה שפורסמה באתר האינטרנט של התנועה ובראיון טלוויזיוני עם אחד מבכיריה, קראו האחים המוסלמים קראו למועצה הצבאית העליונה להתיר יצירת קואליציה חדשה שמשמעותה העברת סמכויותיה. "אנחנו מוכרחים להתחיל בהקמת ממשלה חדשה באופן מיידי, כדי להתמודד עם המצב הכלכלי ועם העדר החוק במדינה", נאמר בהודעה.

מדובר בחריגה מהסכמות שהושגו בין האחים לבין המועצה הצבאית. ממשלתו של כמאל גנזורי תמשיך לכהן עד לבחירות לנשיאות בחודש יוני הקרוב. דרישת האחים המוסלמים מעלה את המתיחות בין המועצה הצבאית לבין הציבור המצרי ועלולה אף להביא לחידוש העימותים.

בשבוע שעבר פרצו מהומות במצרים, שהחלו במותם של 74 בני אדם במגרש הכדורגל של פורט סעיד. לפחות 12 בני אדם נהרגו בעימותים, ועוד מאות נפצעו - רובם משאיפת גז מדמיע שירו השוטרים, וחלקם מסלעים שהושלכו. הדרישה המרכזית של המפגינים היא להעביר לאלתר את השלטון מידי הצבא לידי ממשלה אזרחית. המפגינים קראו לסילוק המועצה הצבאית, ואף נשמעו קריאות להוציא להורג את הגנרל טנטאווי. דובר המועצה הצבאית העליונה הגיב כי אין כל כוונה להקדים את הבחירות.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

הפגנה נגד המועצה הצבאית העליונה, שלשום בקהיר

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ