אביה של אסמה אסד: "מבועת" מהדיכוי האלים בסוריה

ד"ר פוואז אחרס המתגורר בלונדון התחנן בדברים שאמר בפורום סגור בפני חתנו, שייערוך שינויים דמוקרטיים במדינה "לפני שיהיה מאוחר מדי"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

חותנו של נשיא סוריה, בשאר אסד, התחנן בפני החתן לערוך שינויים דמוקרטיים במדינה "לפני שיהיה מאוחר מדי". על פי הדיווח באתר האינטרנט של הסנדיי אקספרס הבריטי, ד"ר פוואז אחרס -קרדיולוג לונדוני, אמר כי הוא "מבועת" מהדיכוי האלים שנוקט אסד, שהביא למותם של לפחות 7,000 אזרחים עד כה.

אחרס הודה כי הוא דואג גם לשלומה של בתו ילידת בריטניה אסמה, שנישאה לאסד לפני 12 שנים. על פי הדיווח, ישנן שמועות כי אנשיו של אסד מחזיקים את אסמה בביתה מחשש שתברח מהמדינה.

פוואז, שאמר את הדברים בפורום סגור, הוסיף כי הוא נמצא ב"מצב בלתי אפשרי", בין הנאמנות למשפחה והגינוי חובק העולם למעשיו של חתנו.

הלילה דווח כי הצלב האדום הצליח להגיש עזרה לפליטים משכונת באבא עאמר המופגזת, אך עדיין נמנע ממנו להיכנס לשכונה עצמה. פעילי זכויות אדם מדווחים על אלימות קשה אתמול ברחבי סוריה, שהבריחה המוני פליטים ללבנון.

  על פי הדיווח אתמול, בסרטונים שהעלו פעילי אופוזיציה לרשת נראה חיל האוויר הסורי מפציץ ריכוזי אוכלוסיה בעיר רסתאן, צפונית לעיר חומס. בה בעת המשיכה החטיבה הרביעית של צבא סוריה בפיקוד מאהר אל-אסד לבצע "פעולות טיהור" בעיר חומס ובעיקר ברובע באבא עאמר. פעילי זכויות אדם בחומס מדווחים על מעשי רצח, הוצאות להורג ואונס שמבצעים חיילי הצבא הסורי באזרחים ברובע, שהיה במשך חודש סמל להתנגדות לאסד.

  בשאר ואסמה אסד ב-2008צילום: אי-פי

  בעקבות הפצצות והתקפות חטיבת ההנדסה הסורית על רסתאן, החליטו המורדים לנטוש את העיר. לדבריהם, יחידות "צבא סוריה החופשי", נסוגות "נסיגה טקטית", מכיוון שאינן מצליחות לעצור את מתקפת הצבא. החשש הוא שכל עוד המורדים פועלים בעיר ימשיך הצבא בהתקפותיו ויגרום להרג המוני. ברסתאן מתגוררים כמאה אלף אזרחים וחשיבותה האסטרטגית נובעת מקרבתה לסכר רסתאן, ומן הגשר הענק שמחבר בין חלקה הצפוני והדרומי של סוריה באזור זה.

  ד"ר פוואז אחרסצילום: מאתרו הרשמי

  לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

  תגובות

  הזינו שם שיוצג באתר
  משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ