רויטרס
אי-פי

שר החוץ של רוסיה, סרגיי לוורוב, אמר היום (שני) כי לשני הצדדים הלוחמים בסוריה - המשטר והאופוזיציה - "יש יד" בהרג יותר ממאה האזרחים בעיירה חולה ביום שבת. לוורוב קרא לחקירה מלאה של האירוע, שעורר תגובות חריפות נגד משטר אסד ברחבי העולם. לוורוב גם הפנה ביקורת למדינות שטוענות כי לא ייתכן פתרון למצב בסוריה ללא עזיבת אסד.

דבריו של לוורוב נאמרו פחות מיממה לאחר שמועצת הביטחון של האו"ם, שרוסיה מהווה את אחת מחמש החברות הקבועות בה, החליטה על הודעת גינוי ראשונה מסוגה מאז החלה ההתקוממות נגד אסד לפני 14 חודשים.

בהודעת מועצת הביטחון הובהר כי הטבח אומת על ידי משקיפי האו"ם המוצבים במדינה. "עשרות גברים, נשים וילדים נהרגו ומאות נוספים נפצעו בהתקפה שכללה ארטילריה כבדה וירי טנקים של הצבא הסורי. מועצת הביטחון מגנה את ההתעללות באזרחים ואת ההרג. שימוש בכוח בצורה כה מקוממת נגד אזרחים מהווה הפרה של החוק הבינלאומי וכן של התחייבות הממשל", נכתב בהודעה.

קבורת ההרוגים בטבח בעיר חולה

האחים המוסלמים במצרים קראו למדינות העולם ובהן מדינות ערב להתערב בסוריה. "האחים המוסלמים קוראים לממשלות הערביות והאסלאמיות ולאנשי העולם החופשי להתערב כדי לעצור את מעשי הטבח הללו, במיוחד לאחר שהפקחים כשלו בכך", נאמר בהודעה של דובר התנועה שהוסיף כי על העם הסורי להניח בצד את חילוקי הדעות הפנימיים ולהתאחד "כדי להפיל את המשטר, להביא להצלחת המהפכה ולשחרר את העם הסורי הגיבור".

בתוך כך דווח על טבח נוסף שביצעו כוחות הביטחון בעיר חאמה אתמול. גורמי אופוזיציה וארגוני זכויות אדם בסוריה דיווחו כי לפחות 41 בני אדם נהרגו במתקפת פגזים וירי ממסוקים בעיר ביממה האחרונה. לפי כמה מכלי התקשורת הערבים מספר הקורבנות גבוה בהרבה וחצה את רף ה-80.

היום הגיע לדמשק מזכ"ל האו"ם לשעבר, קופי אנאן, שאחראי על התכנית להפסקת האש שספגה ביקורת רבה על רקע המשך ההרג במדינה. אנאן אמר כי הוא מזועזע מהמראות בחולה, בה נהרגו לפחות 108 בני אדם, קרוב ל-50 מהם ילדים. לדבריו, הוא מתכוון לערוך "שיחות כנות ורציניות" עם הנשיא על המשך האלימות במדינה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ