שר החוץ הסורי: יש לפרק את ישראל מנשק גרעיני

בנאום בפני העצרת הכללית של האו"ם טען ווליד מועלם כי סוריה שומרת לעצמה את הזכות הטבעית להחזיר "את הגולן הכבוש בשלמותו", ותומכת בפלסטינים

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

שר החוץ הסורי ווליד מועלם תקף היום (שני) בנאום בפני העצרת הכללית של האו"ם את המערב וכמה ממדינות ערב על תמיכתן בהתקוממות העממית בסוריה וקרא לחייב את ישראל להצטרף לאמנה למניעת הפצת נשק גרעיני.

מועלם התייחס גם לסכסוך הישראלי-פלסטיני ורמת הגולן ואמר כי "מה שקורה בסוריה לא גורם לנו לאבד את המצפן, בעיקר בסוגיה הפלסטינית והחזרת הגולן. סוריה שומרת לעצמה את הזכות הטבעית להחזיר את הגולן הסורי הכבוש בשלמותו ודוחה בתוקף את כל הצעדים שנוקטת ישראל כדי להעצים את אחיזתה בגולן".

לדבריו, כל המזרח התיכון צריך להיות מפורז מנשק לא קונוונציונלי. ואולם, "עניין זה אינו בר ביצוע מבלי לחייב את ישראל, הכוח הגרעיני היחיד באזור, להצטרף לאמנה למניעת הפצת נשק גרעיני ולהכריחה שמתקניה הגרעיניים יהיו כפופים לפיקוח של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית".

ווליד מועלם

מועלם אף תקף את ארה"ב, צרפת, סעודיה וטורקיה, וטען כי מדינות אלה תומכות "בקבוצות טרור", מחמשות וממנות אותן. לדבריו, הקריאות להדחת הנשיא הסורי בשאר אל-אסד הן "התערבות בוטה בענייניה הפנימיים של סוריה ובריבונות שלה".

מועלם הוסיף כי הבחירות לנשיאות סוריה יהיו ב-2014 לפי החוקה החדשה שאושרה, וציין כי בבחירות הללו לא יהיה מועמד יחיד, אלא כל מפלגה תהיה רשאית להציג מועמד משלה, והעם הסורי יבחר את הנהגתו ללא מעורבות חיצונית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ