עבאס בכינוס הליגה הערבית: "לעצור את הבנייה בהתנחלויות"

בכנס בדוחא הוחלט על הוצאת משלחת לוושינגטון בה יוצעו יוזמות לחידוש המו"מ בין ישראל והרשות, ועל כינוס בקהיר שיוקדש לפיוס בין פתח וחמאס

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס (אבו מאזן) קרא הערב (שלישי) בכינוס הליגה הערבית בקטאר לפעול ליצירת פנייה ערבית איסלאמית לאו"ם ולקהילה הבינלאומית, בניסיון "לעצור את ישראל מהמשך בניית ההתנחלויות בגדה המערבית בדגש על מזרח ירושלים".

על פי החלטת הליגה, משלחת מטעם ועדת המעקב הערבית תגיע לוושינגטון בשבועות הקרובים לפגישה עם בכירי הממשל ושם תציג רעיונות לחידוש התהליך המדיני. היוזמות יתבססו על לוח זמנים מוגדר מראש ועל החלטות לסיום הכיבוש והקמת מדינה פלסטינית בגבולות 67' שבירתה ירושלים. עבאס עדכן את ראשי מדינות ערב בשיחותיו האחרונות עם הנשיא אובמה והצהיר כי הוא הבהיר לאובמה כי הפלסטינים עומדים על דרישתם בדבר הקמת שתי מדינות על בסיס גבולות 67' ובירתה ירושלים ושחרור האסירים הפלסטינים.

ל"הארץ" נודע כי הפלסטינים הבהירו לראשי המדינות הערביות כי המשך הבנייה בהתנחלויות עלול לסכן את פתרון שתי המדינות ולכן יש צורך דחוף בהפעלת לחץ ערבי ואיסלאמי בהקשר זה. פקיד פלסטיני בכיר אמר בשיחה עם "הארץ" כי בשלב זה רמאללה תתיר למשלחת הערבית לוושינגטון ולשר החוץ האמריקאי ג'ון קרי להציג יוזמות לחידוש המשא ומתן עם ישראל. אולם עם זאת, הפלסטינים שומרים לעצמם את האופציה לפנות לבית הדין הבינלאומי להאג אם המאמץ הערבי ואמריקאי לא ישא פרי תוך שלושה-ארבעה חודשים.

פסגת הליגה הערבית בקטאר, הבוקר

נשיא מצרים מוחמד מורסי קרא אף הוא בכנס בדוחא לשיתוף פעולה ערבי ואסלאמי להשגת פתרון צודק לסכסוך הישראלי פלסטיני. לדבריו, מדיניות ישראל בשנים האחרונות בסוגיית ההתנחלויות מסכנת את האפשרות להקמת מדינה פלסטינית.

מלך ירדן עבדאללה השני אמר כי לא רק מדינות ערב אלא הקהילה הבינלאומית, שתמכה בהקמת מדינה פלסטינית בעצרת האו"ם מחויבת להמשיך במאמץ למען הצגת פתרון לסכסוך על בסיס שתי המדינות בגבולות 67. המלך הירדני גם תקף בחריפות את מדיניות ישראל ואמר כי ממשלות ישראל פועלות לשינוי זהותה של ירושלים באמצעות פינוייה מתושביה הפלסטינים ופגייה במקומות הקדושים לאסלאם ולנצרות תוך ניסיונות לקביעת עובדות במתחם מסגד אל אקצא.

מוקדם יותר קרא נסיך קטאר, השייח' חמד בן חליפה אל ת'אני, לקיים בקרוב כנס נציגי מדינות ערביות בקהיר בהשתתפות משלחות פתח וחמאס ויוקדש לפיוס פנים פלסטיני. הנסיך הוסיף כי הליגה הערבית תקים קרן בסך של כמיליארד דולר להענקת סיוע ותמיכה בפרויקטים כלכליים וחברתיים שונים עבור פלסטינים המתגוררים במזרח ירושלים. על פי ההחלטה, קטאר תגייס בשלב ראשון רבע מיליארד דולר לקרן שתנוהל בידי בנק השקעות אסלאמי במדינות המפרץ הפרסי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

הזמרת תמר אייזנמן
תל אביב 
תא
תא
מוסיקה
מוזיקה

"אני לא בת 21 שבאה לכבוש את התפוח הגדול. באתי לתת בו ביס"

סינר פמיניסטי

RBG מתהפכת בקברה, אבל לא יכולה לעשות הרבה כקישוט לחדר

מרק יוגורט, זוקיני, שום ושקדים

זריקת מרץ מרעננת בקיץ חם ולח: מתכונים למרק קר

"התחלתי תהליכים חינוכיים רבים במקביל. את רובם לא הייתי יכולה לעשות היום, כי אני אמא" (למצולמים אין קשר לכתבה)

במיליארדים שמבזבזים על "העשרה" אפשר לתת לכל המורים שכר הוגן

איור של בחורה אומרת לבחור: "אסור ללכת לישון כועסים"

ישבנו באוטו, דיברנו על הריב ואז הוא הוציא שקית. זו היתה מחווה מדויקת

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ