מפקד בכיר בחיזבאללה: "אנחנו ננצח בסוריה"

המפקד, שהתראיין בצפון לבנון, אמר כי "אף אחד מגבולויותיה של ישראל לא בטוח כעת"; מספר ההרוגים בסוריה חצה את ה-130 אלף

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
"הארץ"

יותר מ–130 אלף בני אדם נהרגו בסוריה מאז תחילת הלחימה ויותר ממחציתם אזרחים. כך הודיע השבוע ארגון המשקיפים הסורי לזכויות אדם שמקום מושבו בבריטניה. עוד נמסר כי על פי ההערכות, מספר הקורבנות האמיתי גבוה עוד יותר.

לדברי הארגון, יותר מ־11 אלף נשים וילדים נהרגו בקונפליקט. כמו כן, לפחות 29 אלף מורדים נהרגו ו־52 אלף חיילי הכוחות התומכים באסד, בהם 262 לוחמים של חיזבאללה.
לפי הנתונים, לפחות 17 אלף בני אדם מוחזקים בבתי כלא ממשלתיים, בעוד 6,000 מתומכי אסד מוחזקים בידי המורדים. לדברי הארגון, מספר ההרוגים והכלואים האמיתי עלול להיות גבוה ב-50 אלף מהנתונים שנמסרו.

בשטח, הלחימה נמשכה אתמול. מטוסים סורים הפציצו גבעות בלבנון, דרכן חוצים מורדים סורים ופליטים את הגבול בין שתי המדינות. בתקיפה נפצעו לפחות עשרה אזרחים סורים. בשבוע החולף היו תקיפות רבות באזור הגבול, במיוחד סביב העיירה הלבנונית ערסל, אליה נמלטו אלפי סורים בחודשים האחרונים.

מתנגדי המשטר בחאלב, שלשוםצילום: רויטרס

אתמול היה תאריך היעד להוצאת הנשק הכימי מסוריה, אך הכוחות הבינלאומיים לא עמדו בו. שתי ספינות, דנית ונורבגית, שחיכו בנמל לטקיה יצאו שלשום את הנמל ללא הנשק ושבו לקפריסין. העיכוב בהוצאת הנשק הכימי נגרם, בין היתר, מקשיי מזג אוויר, סגירת כבישים והלחימה שחדרה לשטחי הובלת הנשק. לא ידוע מתי ישובו הספינות ללטקיה לצורך השלמת משימתן.

עיתון הגרדיאן הבריטי פרסם אתמול את דבריו של מפקד בכיר בארגון חיזבאללה, שהתראיין בצפון לבנון. "זו לא מלחמה נגדנו, זו מלחמה נגד האנושות, וזו מלחמה שננצח בה", אמר האיש בהתייחסו ללחימה בסוריה. על חיילי המשטר אמר כי הם "נלחמים היטב, אין זה הוגן לומר שהם אינם נוקטים יוזמה. הם איבדו עד כה עשרות אלפי חיילים. אנחנו מייעצים להם ובמקרים אחדים נותנים פקודות טקטיות, אבל איננו ממלאים את התפקיד הראשי".

המפקד הדגיש שחיזבאללה ואוהדיו תומכים בלב שלם במעורבות הארגון במלחמה, "זו הרחבה של המלחמה הקיימת (עם ישראל). האויב לובש כסות חדשה. הוא אולי לא עושה הכל בעצמו, אך כל מה שהוא עושה, משרת את האינטרסים שלו", אמר. הוא התייחס גם לארה"ב, לתפקידה באזור ולהתקרבותה לאיראן: "ככל הנראה, הם מעצבים את מדיניות החוץ שלהם במזרח התיכון רק בהתאם לצורך להגן על ישראל, אם כי יש כמובן גם אינטרסים של נפט וגז, בעיקר בכל הקשור לאיראן ולפקיסטאן. אבל השיחות עם איראן מתקבלות בברכה, זהו צעד קדימה".

בנוגע לישראל אמר הבכיר בחיזבאללה כי "אף אחד מהגבולות שלה לא בטוחים כעת, וזה לא טוב בשבילם. אין ספק שהם לא מאושרים ממה שמתרחש באזור ובעיקר בסוריה. מצרים היא אולי הגבול היחיד שבו הם יכולים להתנחם. שאר הגבולות הם מחוץ לשליטתם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ