בשל ההיענות הנמוכה: מצרים מאריכה את הבחירות ביום

גם ביום הבחירות השני שיעורי ההצבעה היו נמוכים. במטות שני המועמדים התנגדו למהלך, אף שאמינותו של א-סיסי עשויה להיפגע משיעור הצבעה נמוך

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

הבחירות לנשיאות מצרים יימשכו מחר (רביעי) בבוקר, זה היום השלישי ברציפות, לאחר שוועדת הבחירות העליונה החליטה בצעד חריג להאריך את תהליך ההצבעה ביום. סוכנות הידיעות הרשמית במדינה ציטטה את חבר הוועדה, השופט עבד אלוהאב עבד אראזק, באומרו כי מטרת ההארכה היא לאפשר לכמה שיותר אזרחים בעלי זכות הצבעה לממש את זכותם, בעיקר לאלה המתגוררים מחוץ למחוזות בהם הם רשומים.

במטות שני המועמדים, שר ההגנה לשעבר עבד אל-פתאח א־סיסי וחמדין סבאחי, התנגדו למהלך, ובמטהו של א־סיסי, המועמד הוודאי לניצחון, אף הגישו התנגדות רשמית לוועדה.

עם זאת, ההשתתפות הנמוכה עשויה לפגוע באמינותו של א־סיסי. לאחר שקרא לתומכיו להצביע בהמוניהם, שיעור השתתפות נמוך עשוי להיתפס במצרים ובעולם כמכשול עבור הפילדמרשל שהדיח את מנהיגה הנבחר הראשון של מצרים מוחמד מורסי.

נשים מצריות לאחר שהצביעו בבחירות לנשיאות, בעיר אלכסנדריהצילום: אי-אף-פי

לפי דיווחים במצרים, גם ביום ההצבעה השני ההיענות של הציבור לקריאות המועמדים לצאת ולהצביע הייתה מוגבלת. דווקא בקרב נשות מצרים נרשמה נוכחות בולטת בקלפיות, וחלקן נשאו שלטים עם שמותיהם ותמונותיהם של שני המועמדים.

ממשלת מצרים עודדה את הציבור להצביע על ידי הכרזה על היום כיום שבתון, ועל ידי הארכת שעות פתיחת הקלפיות. בצבא ובמשטרה נערכו לאבטחת יום הבחירות, ואלפי שוטרים היו פרוסים בנקודות ריכוז מצביעים ובקלפיות עצמן. החשש הגדול במערכת הביטחון המצרית היה מפיגוע ראווה שישבש את תהליך ההצבעה.

הליך ספירת הקולות ייחל מחר בערב, מיד לאחר סגירת הקלפיות. לפי גורמים רשמיים, ספירת הקולות ומסירת התוצאות חייבות להסתיים עד 5 ביוני, אולם ההערכות הן שכבר בימים הקרובים תתבהר תמונת המצב, ויוכרז על נשיא חדש למצרים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ