מלאלה יוספזאי תרמה 50 אלף דולר לעזה

יוספזאי, הזוכה הצעירה ביותר בנובל לשלום, קיבלה גם את פרס "ילדי העולם" והודיעה כי תעביר את כספי הזכייה לבניית 65 בתי ספר ברצועה

ג'יימס מייקל, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'יימס מייקל, גרדיאן

מלאלה יוספזאי, הנערה הפקיסטאנית שזכתה החודש בפרס נובל לשלום, תרמה 50 אלף דולר לשיקום בתי ספר ברצועת עזה. יוספזאי הודיעה על תרומתה היום (רביעי) במריינפרד, שוודיה, לאחר שקיבלה את "פרס ילדי העולם" למען זכויות הילדים, ואמרה כי הכסף יועבר באמצעות אונר"א לסיוע בבנייתם מחדש של 65 בתי ספר בשטחים הפלסטיניים.

יוספזאי מתגוררת כיום בבריטניה ויש לה קרן משלה המסייעת לארגונים קטנים במדינות רבות, כולל פקיסטאן. היא אמרה לעיתונאים שהילדים בעזה סבלו מעימותים וממלחמות, והוסיפה שהכסף יסייע לילדים לקבל "חינוך איכותי" כדי שיוכלו להמשיך בחייהם בידיעה שהם לא לבדם ושאנשים תומכים בהם.

יוספזאי היא האדם הראשון שמקבל את פרס הילדים ופרס נובל באותה שנה. המארגנים השוודים של "פרס הילדים" אמרו שמיליוני ילדים ברחבי העולם הצביעו למענה.

יוספזאי מקבלת את פרס "ילדי העולם", היוםצילום: אי־אף־פי

בנוסף למלאלה צוינו לשבח גם ג'ון ווד, שפרש מעבודתו כמנהל במיקרוסופט ועבד 15 שנים באיסוף ספרים, ובציוד ספריות ובתי ספר למיליוני ילדים באמצעות ארגונו Room to Read, ואינדירה רנמגאר מנפאל שנאבקה 20 שנה כדי שילדיהן של אסירות יוכלו לחיות מחוץ לבתי כלא ולרכוש השכלה.

בדברים שפורסמו באתר האינטרנט של אונר"א אמרה מלאלה, שהארגון עושה "עבודה הירואית" למען ילדים בעזה, והוסיפה: "הצרכים עצומים. יותר ממחצית מאוכלוסיית עזה היא מתחת לגיל 18. הם רוצים וזכאים לחינוך איכותי, תקווה והזדמנויות אמיתיות לבנות לעצמם עתיד. המימון הזה יסייע בשיקומם של 65 בתי ספר שנפגעו בעימות האחרון. ילדים פלסטינים חפים מפשע סובלים באופן נורא וזמן רב מדי".

פייר קרנבול, מנכ"ל אונר"א, אמר שארגונו "מתרגש מאוד" מהמחווה של יוספזאי. לדבריו, "היא תרומם את רוחם של רבע מיליון תלמידי אונר"א בעזה, ותעלה את המורל של יותר מ–9,000 המורים המלמדים אותם".

"סבלם בתקופת הלחימה היה נורא, וטוב לבך יסייע מאוד בהקלת הכאב של החודשים האחרונים", הוסיף. לדבריו, יוספזאי הפכה "לסמל של הפוטנציאל חסר הגבולות הקיים בכל ילד וילד בכדור הארץ, ולדמות הנותנת השראה לדור הבא בפלסטין ומחוצה לה, ולכל אדם ואדם".

תלמיד בבית הספר אבו-קרש בשכונת שג'עייה, באוגוסט השנהצילום: אי־אף־פי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ