ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

יו"ר הרשות מחמוד עבאס הכריז היום (חמישי) על יום אבל בעקבות התהפכות האוטובוס אמש בירדן, בה נהרגו 16 פלסטינים תושבי הגדה. עוד הורה עבאס להעביר את 36 הפצועים לבתי חולים בבירה עמאן כדי להקל על בני משפחותיהם. גופות ההרוגים יועברו היום אחרי הצהריים בתיאום המנהל האזרחי והסהר האדום הפלסטיני.

גורמים ירדנים המעורבים בחקירת התאונה אמרו כי הסיבה היא הגורם האנושי. מחקירה ראשונית עולה שהנהג סטה מנתיב הנסיעה ואיבד שליטה על האוטובוס, מה שהביא להתהפכותו.

16 ההרוגים ו-36 הפצועים הם כולם תושבי הגדה שהיו בדרכם למכה על מנת לעלות לרגל. כוחות ההצלה דיווחו כי מצבם של חלק מהפצועים מוגדר קשה ואנוש, וקיים חשש שמספר ההרוגים יעלה. כל הפצועים פונו לבתי חולים בעיר מעאן בדרום ירדן. מלך ירדן עבדאללה ציין כי הממשלה תישא בעלויות העברת הפצועים לעמאן ותדאג לטיפול בהם.

הבוקר יצאה משלחת מטעם משרד הדתות הפלסטיני לעמאן כדי לעקוב אחרי מצב הפצועים ולארגן את החזרת גופות ההרוגים לשטחי הרשות. העברת הגופות תבוצע בתיאום המנהל האזרחי היום בשעה 17:00 בגשר אלנבי. המנהל האזרחי תיאם העברה זו, לבקשת הפלסטינים, מול הסהר האדום הפלסטיני מכלל אזורי הגדה. בתוך כך, דווח כי לבית החולים במעאן הגיעו מאות תושבים בעקבות קריאה מצד שלטונות הבריאות הירדנים לתרום דם בשל האסון.

לפני שלוש שנים נהרגו 14 פלסטינים בתאונת דרכים בירדן לאחר שאוטובוס בו נסעו התנגש במשאית. האוטובוס, שהיה בדרכו חזרה מהעיר מכה שבסעודיה, הסיע גם הוא עולי רגל פלסטינים תושבי הגדה המערבית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מצעד מחאה של תומכי הליכוד ונתניהו בכיכר הבימה בתל אביב, בינואר

במידה רבה, זהו סיפור כישלונו של השמאל הישראלי כולו

צילום: אמיל סלמן

האם ייתכן שמגע עם האדמה משפר את המערכת החיסונית?

משה טוב עם אשתו רות וילדיהם. הסיפור הוסתר במשך שנים

מתחת לאף של פינושה, השגריר הישראלי הציל מאות צ'יליאנים ממוות

התינוק הרוקד של "אלי מקביל"

אנחנו נתקלים במילה הזאת כל הזמן, מעטים יודעים מה מקורה

לפי תושבים, הורים המחפשים לילדיהם עתיד טוב יותר לא רושמים אותם לבתי הספר הממלכתיים-ערביים

למעט מאוד ערבים ביפו יש תואר אקדמי. המכשולים מתחילים כבר בגן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ