15 עובדי עיתון בטורקיה נשלחו לכלא בגין סיוע לארגון טרור

בין העובדים, מנכ"ל העיתון ג'ומהורייט, העורך הראשי ותחקירן בכיר. שלושה עובדים אחרים זוכו. הם מואשמים בקשר לארגונו של פתהוללה גולן המואשם כמי שיזם ותכנן את ניסיון ההפיכה הכושל ב-2016

ד-פ-א ורויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אחמט סיק (במרכז) משתחרר ממעצר, במארס
אחמט סיק (במרכז) משתחרר ממעצר, במארסצילום: HUSEYIN ALDEMIR/רויטרס
ד-פ-א ורויטרס

שני מנכ"לים, כתב בכיר ועוד 12 עובדים מהעיתון הטורקי ג'ומהורייט נשלחו אתמול (רביעי) לכלא בגין סיוע לארגון טרור, למרות הביקורת הבינלאומית שהוטחה נגד אופן טיפולה של טורקיה בסוגיה.

בית המשפט בסיליברי, סמוך לאיסטנבול, גזר את עונשי המאסר על מנכ"ל העיתון אקין אטלאי, העורך הראשי מוראט סבונצו והתחקירן הבכיר אחמט סיק. מלבדם נגזרו עונשי מאסר על עוד 12 עובדים של העיתון גם כן בגין אישומי טרור. שלושה אחרים זוכו.

מוראט סבונצו משתחרר ממעצר ליד איסטנבול, במארסצילום: Cemil Ozdemir/אי־פי

טורקיה אסרה כבר מספר עיתונאים מאז ניסיון ההפיכה הכושל ביולי 2016 בטענה שהם – לצד עוד הרבה אנשי אקדמיה, עובדים במגזר הציבורי ופעילים חברתיים – קשורים לארגונו של איש הדת הגולה בארה"ב פתהוללה גולן, אותו מאשימה אנקרה בתכנון ההפיכה הכושלת.

אטלאי אמר אתמול בבית המשפט כי למרות הפסיקות נגד בכיריו, העיתון, המתנגד לממשלה, לא ירגיש מאוים מהמשפט. גם שאר העובדים בעיתון הכחישו בעבר כמה פעמים את ההאשמות המופנות נגדו. אחמט סיק כתב בעבר ספר ביקורתי נגד גולן שהוביל למעצרו ב-2011. לדבריו, לממשלתו של הנשיא רג'פ טייפ ארדואן היתה בעבר ברית עם תנועתו של גולן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ