התקשורת הממלכתית בסוריה: שדה תעופה צבאי ליד חומס הותקף בטילים

על פי דיווחים במדינה, צבא סוריה יירט את הטילים לפני שפגעו במטרתם. הארגון הסורי לזכויות אדם מסר כי בשדה היו מוצבים כוחות המשויכים לחיזבאללה וכוחות נוספים הנאמנים לאסד

ג'קי חורי
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טילים מעל שמי דרעא, הלילה
טילים מעל שמי דרעא, הלילהצילום: ALAA AL-FAQIR/רויטרס
ג'קי חורי
רויטרס

שדה תעופה צבאי ליד חומס הותקף הערב (חמישי) בטילים, כך לפי התקשורת הממלכתית בסוריה. לפי הדיווח, צבא סוריה יירט את הטילים לפני שפגעו במטרתם. לפי תושבים באזור, הפיצוצים נשמעו בסביבת שדה התעופה הצבאי שממוקם בפרבר המערבי של חומס ליד העיירה אלקסיר. הארגון הסורי לזכויות אדם מסר כי בשדה התעופה היו מוצבים כוחות המשויכים לחיזבאללה וכן כוחות נוספים הנאמנים לאסד. לא דווח על נפגעים.

כלי תקשורת בסוריה דיווחו כי מטוסים חדרו למדינה מהמרחב האווירי של לבנון. לפי אותם דיווחים, מטוסים ישראליים חלפו מוקדם יותר היום בשמי לבנון.

ישראל תקפה בעבר מטרות איראניות באזור זה. בחודש אפריל צה"ל תקף בבסיס T-4, סמוך לעיר חומס. מהמוקד הסורי לזכויות אדם נמסר אז כי בתקיפה נהרגו 14 בני אדם, רובם איראנים או חברים בקבוצות הנתמכות בידי טהראן.

ישראל תקפה את הבסיס לאחר שאיראן העבירה אליו טילי קרקע-אוויר שמגיעים לטווח של 110 ק"מ. לפי הצבא, מדובר בטווח שמאיים על שטח נרחב בישראל ופוגע בעליונות של חיל האוויר. לאחר תקיפה זו צה"ל תקף עוד כמה פעמים בסוריה כיוון שהאיראנים החלו לשנע את הטילים למקומות מסתור שונים. בכמה מקרים נפגעו מאגרי נשק גדולים שהיו באזור ארמון הנשיאות בדמשק.

החודש תקפו מטוסי חיל האוויר עשרות מטרות איראניות בסוריה, ובהן אתרי מודיעין איראניים, מחנות צבאיים ומחסני נשק. מצה"ל נמסר כי מדובר בתקיפה הנרחבת ביותר של ישראל בסוריה מזה עשורים. לפי צה"ל, התקיפה בוצעה בעקבות ירי של רקטות מסוריה לעבר מוצבי צה"ל ברמת הגולן. לא היו נפגעים כתוצאה מהירי בישראל ולא נגרם כל נזק.

מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, אמר שלשום בכנס בינלאומי של מפקדי חילות האוויר בהרצליה כי בתקרית עם איראן לפני כשבועיים ירו האיראנים 32 רקטות לעבר רמת הגולן. נורקין אמר עוד כי מערך הנ"מ הסורי שיגר יותר ממאה טילי קרקע-אוויר לעבר המטוסים הישראליים שתקפו מטרות איראניות בסוריה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ