צבא אסד כבש נקודת תצפית אסטרטגית על הגולן הישראלי בדרום סוריה

השטח נכבש ביומה השני של פעולת כיבוש רחבת היקף של שטחי המורדים בדרום המדינה. בסוף השבוע שעבר המורדים הסורים הסכימו להיכנע בעיר דרעא הסמוכה

רויטרס
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גבול ישראל-סוריה, בשבוע שעבר
גבול ישראל-סוריה, בשבוע שעברצילום: גיל אליהו
רויטרס
הארץ

הצבא הסורי כבש היום (שני) את תל חארה, נקודת תצפית אסטרטגית על הגולן הישראלי - כך דווח בערוץ הטלוויזיה הממלכתי הסורי. השטח נכבש ביומה השני של פעולת כיבוש רחבת היקף בדרום המדינה כנגד המורדים במשטר אסד, שנמצאים בקרבת הגבול עם ישראל.

בסוף השבוע שעבר המורדים הסורים הסכימו להיכנע בעיר דרעא בדרום סוריה. הטלוויזיה הממלכתית דיווחה שכוחות המשטר הניפו את דגל המדינה בעיר, ורשת אל-אחבאריה פרסמה תמונות של אנשי משטר שמניפים את הדגל הסורי מעל הריסות בעיר הדרומית לאחר שהמורדים הסכימו להעביר את השליטה בעיר לידיהם.

יותר ממאה אלף פליטים נמלטים לעבר גבולות ישראל וירדן מאז שפתח אסד במבצע להשתלטות על מחוז דרעא בדרום סוריה. בחודשים האחרונים הצליח צבא סוריה להשתלט על אזור דמשק, ולדחוק את המורדים לצפון המדינה, באזור אידליב. אסד מעוניין להחזיר לידיו את השליטה לאורך גבול ירדן, ובהמשך לאורך הגבול הישראלי. מובלעות המורדים נחשבות לקלות יחסית לכיבוש, מאחר שאין להן די סיוע לוגיסטי.

לפי האו"ם וארגון זכויות אדם, 160-120 אלף בני אדם נמלטו מדרום סוריה. רוב הפליטים פנו לגבול עם ירדן ולכיוון קוניטרה שבגולן הסורי. חלקם התיישבו במחנות פליטים קיימים וחלקם במאהלים חדשים, שהוקמו בסיוע ישראל וירדן. ישנם גם פליטים שיצאו לאזורי הקרבות שכבר הופסקו בפרבר של דמשק.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ