דיווח: משלחת סעודית ביקרה בסוריה, לקראת פתיחת שגרירות בדמשק

עיתון ערבי עצמאי דיווח כי משלחת בראשות המודיעין הסעודי נפגשה עם הנשיא אסד, וצפויה לשוב לדמשק בעוד כשבוע וחצי. נרמול היחסים בין דמשק לריאד עשוי להשפיע גם על מדינות אחרות במפרץ הפרסי

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אסד בדמשק, בחודש שעבר. נפגש עם ראש המודיעין הסעודי
אסד בדמשק, בחודש שעבר. נפגש עם ראש המודיעין הסעודיצילום: SANA/רויטרס
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

משלחת סעודית, בראשות ראש המודיעין הסעודי, ביקרה היום (שני) בדמשק ונפגשה עם הנשיא הסורי באשר אל אסד. לפי הדיווח בעיתון העצמאי ראי אל-יום, היוצא לאור בלונדון, המשלחת צפויה לשוב לדמשק בתום הרמדאן ועיד אל-פיטר.

לפי הדיווח, שמבוסס על מקורות דיפלומטיים, הצדדים סיכמו על פתיחת שגרירות סעודית בדמשק כצעד ראשון לחידוש היחסים בין שתי המדינות. היחסים בין המדינות נותקו עם תחילת מלחמת האזרחים בסוריה.

אסד והמלך הסעודי עבדאללה, ב-2010 בלבנוןצילום: AP

סעודיה הודיעה באופן רשמי על סגירת השגרירות שלה בדמשק והוצאת כל אנשי הצוות הדיפלומטי מהעיר במארס 2012, כשנה לאחר פרוץ המחאה נגד משטר אסד. סעודיה היתה בחוד החנית במאבק נגד הנשיא הסורי, ואף תמכה באופן מוצהר בכמה ארגוני אופוזיציה, הן פוליטית והן צבאית.

באותה התקופה, ניתק המשטר בדמשק את הקשר עם סעודיה - ועם כל מדינות המפרץ - על רקע האירועים במדינה. המתיחות בין דמשק וריאד קיבלה ביטוי גם במתקפות הדדיות בכלי תקשורת המזוהים עם המשטרים במדינות, וכן בנקיטת צעדים סעודיים נגד חיזבאללה בלבנון, שנחשב לבעל ברית מרכזי של המשטר בדמשק.

בזירה המזרח-תיכונית מייחסים חשיבות רבה לדיווח, שעד כה לא זכה לאישור או הכחשה מצד שתי המדינות. נרמול היחסים בין דמשק לריאד עשוי להשפיע גם על מדינות אחרות במפרץ הפרסי, וכן על המהלכים האזוריים מול איראן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ