נתניהו: החלטת טראמפ נכונה ואמיצה, נגיב בעוצמה לכל פגיעה בשטחנו

ראש הממשלה הביע סיפוק מהחלטת טראמפ לפרוש מהסכם הגרעין והזהיר כי ישראל תגיב בעוצמה לכל פגיעה בשטחה. שר הביטחון: "איראן היא היא יישות טרוריסטית השואפת לנשק גרעיני"

נעה לנדאו
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בנימין נתניהו
בנימין נתניהוצילום: YIANNIS KOURTOGLOU/רויטר

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר הערב (שלישי) דקות אחרי הכרזת הנשיא טראמפ על פרישת ארה"ב מהסכם הגרעין כי נשיא ארה"ב "קיבל הערב החלטה אמיצה ונכונה. לו הסכם הגרעין עם איראן היה נשאר על כנו הוא היה מאפשר לאיראן מספיק אורניום לייצר ארסנל שלם של פצצות גרעין". נתניהו הוסיך כי "עם ישראל כולו צריך להעריך את הההחלטה של הנשיא טראמפ לבלום את ההסכם הרע הזה ואת התוקפנות של איראן", וקרא לקהילה הבינלאומית ללכת בעקבותיו. נתניהו הזהיר כי "איראן מעבירה נשק קטלני כדי לפגוע בישראל ומצהירה מפורשות שמטרתה להשתמש בסוריה כבסיס קדמי ממנו תתקוף אותנו. אנחנו נגיב בעצמה על כל פגיעה בשטחנו. הצבא מוכן הצבא חזק ומי שינסה אותנו ירגיש היטב את נחת זרוענו"

גם שר הביטחון אביגדור ליברמן מיהר להגיב. "הנשיא טראמפ, מנהיג העולם החופשי, אמר הערב למשטר האייתולות בקול ברור ונחרץ: עד כאן", אמר והוסיף כי "איראן היא היא יישות טרוריסטית השואפת לנשק גרעיני. זהו צעד מנהיגותי אמיץ שבסופו נפול ייפול המשטר האיום והאכזר הזה". השרה מירי רגב אמרה כי "הצהרת בלפור הבטיחה בית יהודי - הצהרת טרמאפ שומרת את הבית היהודי לנצח. העם היהודי כולו חב חובה גדולה לאדם אמיץ שאמר כן לטובים ולא לרעים".

הסכם הגרעין - סיקור נרחב: פרישת טראמפ מהסכם הגרעין לא בהכרח תסייע לישראל // צבי בראל | מטורף, לא מושלם או הישג חשוב: מה אומרות דמויות המפתח על הסכם הגרעיןמבושהר עד נתאנז: מפת תעשיית הגרעין האיראנית | קיצור תולדות פרויקט הגרעין האיראני

חברת הכנסת שלי יחימוביץ מהמחנה הציוני היתה פחות נלהבת. ״הודעתו של טראמפ יוצרת מצב חדש באזור" אמרה. "אף שבהסכם יש פגמים, המצב עלול להחמיר לכדי התגרענות מואצת של איראן או לחלופין סכנת מלחמה, אם בעקבות ההודעה הוא יבוטל כליל. יש לקוות שתימצא דרך להסדר חדש".

שר התיירות יריב לוין אמר: ״ההחלטה על ביטול ההסכם עם איראן היא החלטה נכונה עבור ארה״ב, ישראל ומדינות העולם. הנשיא טראמפ השכיל להבין כי איראן ומנהיגיה שיקרו לאורך כל הדרך, וכי מטרתם הייתה ועודנה התחמשות גרעינית לצרכי מלחמה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ