מישל מציעה דינר ב-3$ עם ברק, אשת המועמד הרפובליקאי מבטיחה "היסטוריה"

קמפיין 2012 נפתח, והמועמדים שולפים את הקלף הנשי. אך כשהסקרים לא מנבאים טובות, לא מפתיע למצוא גם הגרלה של ארוחת ערב עם נשיא ארה"ב

נטשה מוזגוביה
כתבת "הארץ" בארה"ב
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
נטשה מוזגוביה
כתבת "הארץ" בארה"ב

מישל אובמה, אשת הנשיא האמריקאי ברק אובמה, הציעה בימים האחרונים לפעילים במפלגה הדמוקרטית להשתתף בהגרלה שהזוכה בה יסעד עם בעלה. "לא כל אחד יודע להתכונן לארוחת ערב שכזו", כתבה השבוע הגברת הראשונה של ארה"ב במכתב שהופץ לפעילים. "ובתור מישהי שאכלה אינספור ארוחות עם בעלי, אני רוצה להגיד לך דבר אחד, אם תיבחר או תיבחרי להצטרף אליו - צריך פשוט להירגע".

עוד כתבה אובמה כי "ברק רוצה שהארוחה הזאת תהיה כיפית, והוא נהנה להכיר תומכים כמוך. האם תתרום רק שלושה דולרים היום ותיכנס להגרלה לארוחת ערב עם ברק? אל תפספס את ההזדמנות להיות שם. תרום שלושה דולר או יותר היום, לפני המועד הסופי ב-30 בספטמבר".

אך מישל לא לבד במערכה. גם המתמודדים הרפובליקאים גייסו את בני הזוג שלהם לקידום הקמפיין, בניסיון לרכך את תדמיתם בתקשורת. אן רומני, רעייתו של מושל מסצ'וסטס לשעבר מיט רומני, משתתפת בימים אלה באירועי גיוס תרומות, ובשבוע הבא היא תבקר גם באיווה, מדינה קריטית בפריימריז.

השבוע שלחה הגברת רומני מכתב לתומכי בעלה וכתבה שהיא מכירה אותו "למעלה מארבעים שנה, ובטח לא תופתעו לשמוע שאני חושבת שהוא אדם יוצא דופן שיהיה נשיא יוצא דופן. ברור שאני לא אובייקטיבית, לכן כדאי שתתרשם בעצמך... הוא (מיט רומני, נ"מ) שלח מכתב שהציע לתומך אחד ואורח אחד להצטרף אליו ליום של קמפיין, כשאנו מכסים את כל ההוצאות - כל מה שעליך לעשות זה לתרום חמישה דולר או יותר ולהירשם להגרלה. אני מבטיחה לך יום בלתי נשכח. זה סיכוי לצפות בעשיית ההיסטוריה. זה סיכוי לעשות היסטוריה בעצמך... לצד הנשיא הבא של אמריקה".

גם אניטה פרי, רעייתו של מושל טקסס ריק פרי, הצטרפה למאמצי הסיוע לבעלה המתמודד על ראשות המפלגה הרפובליקאית. גברת פרי, שסיפרה כי היא זו שעודדה את בעלה להצטרף למרוץ, השתתפה באחרונה באירועי בחירות באיווה.

הגברת הראשונה, עושה שופינג היום בחנות הכלבו טרגט בווירג'יניהצילום: אי–פי

אך לא מדובר רק בנשים המסייעות לבעליהן במרוץ לתפקיד הכי נחשק בוושינגטון. גם בעלה של חברת הקונגרס הרפובליקאית מישל בכמן, מרכוס, ששמר עד כה על פרופיל נמוך עקב הביקורת כלפי שרותי הייעוץ הדתי שהציע במרפאתו כדי "לרפא" הומואים, שיגר מכתב לתומכיה. "עמיתי השמרן", כתב מרכוס בכמן. "מישל היא הדבר האמיתי. לא רק שהיא ממשיכה לעורר בי השראה בכל יום עם העוצמה שלה - היא אותה האשה בעלת העקרונות שפגשתי לפני 35 שנה". (כשבכמן פגש את מישל אמבל, היא היתה פעילה בקמפיין של הנשיא הדמוקרטי לשעבר, ג'ימי קרטר, נ"מ).

"בתור הג'נטלמן הראשון", כתב מרכוס בהמשך המכתב, "התפקיד שלי יהיה לתת כבוד לאמריקה עם כבוד ואדיבות. לעולם לא אתנצל בשביל אמריקה, מדינה מבורכת המובלת על-ידי האל הכל יכול. זה הזמן שלנו להפוך את הכיוון של המדינה המדהימה הזאת ולעשות סדר בבית הכלכלי שלנו. עם הערכה כלפי כל דולר שאתם שולחים בכיוון שלנו".

אן ומיט רומניצילום: אי–פי

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ