המורמונית של רומני מקטינה את סיכויי הצלחתו בפריימריז

המושל לשעבר והמועמד המוביל בסקרים - שכבר הפסיד ב-2008 בין השאר בשל אמונתו, הותקף על ידי מטיף אוונגליסטי שטען כי הוא חבר בכת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

לפי היקף ההתייחסויות של המתמודדים לנשיאות ארה"ב לאמונתם באל, ספק אם מועמד חילוני יוכל להיבחר בקרוב בארה"ב. אך לא רק סוגיית האמונה עלולה לפגוע בסיכויי המועמד, אלא גם שיוכו הדתי. כך התברר למושל מסצ'וסטס לשעבר מיט רומני, המתמודד על ראשות המפלגה הרפובליקאית. רומני, שמוביל בסקרים, גילה בסוף השבוע כי היותו מורמוני עשויה להפריע לבוחרים.

המטיף האוונגליסטי רוברט ג'פרס אמר ביום שישי שהוא לא מאמין שרומני הוא נוצרי, אלא חבר ב"כת". לדבריו, בבחירות למפלגה "על כל נוצרי להעדיף נוצרי על פני מי שאינו כזה". ג'פרס חזה שאם רומני יהיה מועמד לבחירות לנשיאות, אוונגליסטים רבים "יישארו בבית בבחירות האלה".

בתגובה לדברי ג'פרס, בחר רומני שלא לתקוף ישירות את המטיף הפופולרי, אך אמר כי "עלינו לזכור שהגינות והתנהלות תרבותית הן גם ערכים". אחד ההסברים להפסד של רומני בפריימריז של המפלגה ב-2008 היה אמונתו הדתית. למרות שחשב כי הסוגיה נפתרה, יש להניח שזו רק סנונית ראשונה של התקפות נגדו בנושא.

הכנסייה המורמונית מונה כיום 14.1 מיליוני מאמינים שמחציתם חיים מחוץ לארה"ב. למרות התפשטות האמונה המורמונית בארה"ב, חלק לא מבוטל מהאמריקאים עדיין מתייחסים בחשדנות למורמונים בגלל הסודיות האופפת את הכנסייה ובגלל אמונות שונות, בהן האמונה שלפיה ישו נגלה בפני מייסד הכנסייה, ג'וזף סמית, וריבוי נשים, מנהג שנאסר ב-1890. רומני טען בעבר כי התפישות כלפי האמונה המורמונית חוטאות בהנחות שגויות .

בזירה הדמוקרטית הופיעו השבוע ספקולציות לגבי עתידה הפוליטי של צ'לסי קלינטון, בתו של נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון. אחת הטענות שעלו בימים האחרונים בתקשורת היא שצ'לסי בת ה-31, שהתחבאה שנים מהתקשורת, עשויה להתמודד על המושב של חברת הקונגרס ניטה לאווי, חברה של המשפחה, שצפויה לפרוש בשנים הקרובות מפאת גילה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ