סוכנויות הידיעות

הרמן קיין, המועמד המוביל נכון לעכשיו במירוץ לראשות המפלגה הרפובליקאית, ניצב בפני שערוריה חדשה שעלולה להעיב על הצלחת הקמפיין שלו. אתר "פוליטיקו" דיווח אמש (ראשון) כי לפחות שתי נשים טוענות שקיין הטריד אותן מינית, כשעבד לצידן בשנות ה-90.

ההאשמה מתייחסת לתקופה בה קיין היה נשיא איגוד המסעדנים האמריקאי, תפקיד שהיווה את הצעד הראשון שלו אל עבר וושינגטון. על פי הדיווח, שתי הנשים התלוננו בפני קולגות על התנהגות "לא נאותה" של קיין.

שתי הנשים, שלא הזדהו בשמן, טענו כי התנהגותו של קיין גרמה להם להרגיש שלא בנוח. הן חתמו על הסכם שמסדיר את עזיבתן את הארגון, בתמורה לסכום כספי והבטחה כי לא ידברו על נסיבות עזיבתן.

על פי הדיווח ב"פוליטיקו", הנשים התלוננו בין השאר על "שיחות בעלות רמיזות מיניות, או שאלות לא הולמות" מצד קיין. בנוסף, הן דיווחו על "מחוות פיסיות שלא היו מיניות באופן גלוי, אולם גרמו לנשים חוסר נוחות, ולתחושתן היו לא הולמות במסגרת יחסים מקצועיים".

הרמן קיין, בראיון לטלוויזיה אתמולצילום: רויטרס

דובר הקמפיין של קיין, ג'ימי גורדון, אמר בתגובה לפרסומים כי "הפחד מהרמן קיין, המנער את הנוף הפוליטי בוושינגטון, מוביל כעת את התקשורת לפתוח במתקפות אישיות על קיין". בחשבון הטוויטר של הקמפיין של המועמד נכתב כי "ראינו האשמות כאלה בעבר. למר קיין, ולכל האמריקאים, מגיע טוב יותר".

ואילו קיין עצמו הכחיש את הדיווחים ואמר ל"פוליטיקו" כי "עבדו עבורי אלפי אנשים בעסקים שונים במהלך השנים. איני יכול להגיב על ההאשמות עד שאראה עובדות או ראיות ברורות".

הפרשיה עלולה לפגוע בעלייתו של קיין, שזינק בשבועות האחרונים בסקרים, ונכון לעכשיו הוא המועמד המוביל להתמודד מול אובמה בדצמבר 2012. קיין, שמעולם לא החזיק במשרה ציבורית, גבר השבוע באחוז אחד על מיט רומני, מושל מסצ'וסטס לשעבר, בסקר שנערך במדינת איווה – המדינה הראשונה בה יערכו הבחירות המקדימות לראשות המפלגה, בינואר 2012.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ