תלונה שלישית על הטרדה מינית נגד המועמד הרפובליקאי המוביל

אחת המתלוננות הקודמות קיבלה 35 אלף דולר אחרי שעזבה את עבודתה "בגלל ההטרדה". עורך דינה מבקש לבטל את סעיף השתיקה עליו חתמה

נטשה מוזגוביה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נטשה מוזגוביה

פרשת ההטרדות המיניות של הרמן קיין, המועמד לנשיאות מטעם המפלגה הרפובליקאית, מתרחבת. לאחר שנחשף כי שתי נשים עזבו בעבר את משרתן באיגוד המסעדנים הארצי, שקיין עמד בראשו בראשית שנות ה-90, "בעקבות הטרדות מיניות", סוכנות הידיעות אי-פי מגלה כי עובדת נוספת של האיגוד שקלה להגיש נגדו תלונה על התנהגות לא ראויה, שכללה הזמנה לדירתו.

במקביל, נחשף כי אחת המתלוננות שעזבה את האיגוד, בעקבות תלונתה על ההטרדה המינית מצדו, קיבלה פיצוי כספי בגובה המשכורת השנתית שלה - 35 אלף דולר. עורך דינה פנה לאיגוד המסעדנים בניסיון לבטל את סעיף השתיקה עליו חתמה בהסכם הפרישה שלה. האשה, אמר, מעוניינת לדבר על הפרשה, בגלל שקיין "אינו דובר אמת".

קיין עצמו הבטיח להפריך את הטענות "הזדוניות" נגדו, שצמחו, לטענתו, על רקע עלייתו בסקרים. השבוע הוא ניסה לשמור על רוח "עסקים כרגיל", ולשאת נאומי בחירות רגילים שלו, אך הסוגייה סירבה לדעוך, והוא נאלץ להגיב עליה פעם אחר פעם.

תגובתו של קיין לפרשה המביכה היתה לא עקבית: תחילה הקמפיין שלו התעלם מהשאילתה של אתר "פוליטיקו" בנושא. מאוחר יותר קיין אמר שאין לו מושג על מה מדובר. יום מאוחר יותר, הודה שהוא היה מודע להסכם עם הנשים, והפיצויים שקיבלו, והביע תקווה ש"לא מדובר בסכום גדול, כי לא עשיתי כלום". כשניסה לשחזר את ההטרדה המיוחסת לו, אמר שהוא זוכר שהוא ניגש קרוב אליה בשביל להשוות בין הגובה שלהם, ואמר לה שהיא באותו הגובה כמו אשתו גלוריה.

סוקר רפובליקאי שעבד בעבד באיגוד המסעדנים הארצי, כריס וילסון, התראיין בראיון לרדיו מקומי באוקלהומה סיטי, שהוא זוכר היטב את אחת התקריות, וכי היה ברור שזה רק עניין של זמן עד שהסיפור יעלה במהלך הקמפיין. "היו יותר מדי אנשים שהיו מודעים לכך שהאשה עזבה על רקע המצב הזה", אמר. הוא סירב להיכנס לפרטים של מה קיין בדיוק עשה ואמר, אך ציין שהמעשים "גרמו לנוכחים להרגיש שלא בנוח", ושהם ביקשו מקיין להפסיק.

הרמן קייןצילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ