אשה רביעית טוענת כי הוטרדה בידי קיין, הפעם מול המצלמות

מסע הבחירות של הרפובליקאי, שהתחיל כ"מועמד הזוי" והפך לאחד מהמובילים, סופג מכה אחר מכה. המועמד טוען שמדובר בטענות "זדוניות"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

הרמן קיין, אחד המועמדים המובילים לנשיאות ארצות הברית מטעם המפלגה הרפובליקאית, הכריז בשבוע שעבר כי הוא לא מתכוון להתבטא בעניין שלוש הנשים שהאשימו אותו בהטרדה מינית, אך היום (שני) נוספה לו האשמה נוספת, שתעמיד את שתיקתו בסימן שאלה.

עורכת דין אמריקאית סיפרה כי אשה פנתה אליה וטענה כי קיין הטריד אותה מינית. לטענת המתלוננת, שרון ביאלק תושבת שיקגו, קיין נגע בה במקומות המוצנעים ודחף את ראשה לכיוון מפשעתו.

בשבוע שעבר נודע כי עובדת נוספת באיגוד המסעדנים הארצי, שקיין עמד בראשו בשנות ה-90', שקלה להגיש נגדו תלונה על התנהגות לא ראויה, שכללה הזמנה לדירתו. פרסום זה נוסף לשתי הנשים שעבדו באותו הארגון ונאלצו לעזוב את משרתן בעקבות התנהגותו. שאחת מהן, על פי הפרסומים בסוכנות הידיעות אי-פי, קיבלה פיצוי כספי בגובה המשכורת השנתית שלה – 35 אלף דולר. עורך דינה פנה לאיגוד המסעדנים בניסיון לבטל את סעיף השתיקה עליו חתמה בהסכם הפרישה שלה. הוא אמר שהיא מעוניינת לדבר על הפרשה, בגלל שקיין "אינו דובר אמת".

שרון ביאלק במסיבת העיתונאים הערבצילום: אי-אף-פי

קיין עצמו הבטיח להפריך את הטענות "הזדוניות" נגדו, שצמחו, לטענתו, על רקע עלייתו בסקרים. תגובתו של קיין לפרשה המביכה היתה לא עקבית: תחילה הקמפיין שלו התעלם מהשאילתה של אתר "פוליטיקו" בנושא. מאוחר יותר קיין אמר שאין לו מושג על מה מדובר. יום מאוחר יותר, הודה שהוא היה מודע להסכם עם הנשים, והפיצויים שקיבלו, והביע תקווה ש"לא מדובר בסכום גדול, כי לא עשיתי כלום". כשניסה לשחזר את ההטרדה המיוחסת לו, אמר שהוא זוכר שהוא ניגש קרוב אליה בשביל להשוות בין הגובה שלהם, ואמר לה שהיא באותו הגובה כמו אשתו גלוריה.

משדר עסקים כרגיל, הרמן קיין, היוםצילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ