הרפובליקאי המוביל בסקרים: המועמד שלא קיים

המנצח בסקרים הוא לא אובמה, לא קיין ולא רומני, אלא מועמד גנרי. למועמד הווירטואלי יש כבר דף פייסבוק, והקומיקאים חוגגים. צפו במערכון של ג'ימי קימל

נטשה מוזגוביה
כתבת "הארץ" בארה"ב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נטשה מוזגוביה
כתבת "הארץ" בארה"ב

זה לא נעים להפסיד בבחירות, אבל זה מביך על אחת כמה וכמה להפסיד ליריב שאינו קיים. כבר כמה חודשים שהקומיקאים האמריקאים חוגגים על סקרים המנבאים ניצחון למועמד רפובליקאי גנרי על פני הנשיא אובמה.

בכמה סקרים שנערכו לאחרונה ענו הנשאלים כי יעדיפו להצביע למועמד גנרי לנשיאות, כהצבעת מחאה על כך שהמועמדים האמיתיים - ובכללם אובמה - אינם אטרקטיביים מספיק. הסקר האחרון של "גאלופ" מצא כי ב-12 מדינות מתנדנדות בארה"ב, שמשמעותיות לניצחונו של אובמה, הבוחרים מעדיפים את המועמד הגנרי. הנשיא האמריקאי יכול להתנחם בכך שהמתמודדים הרפובליקאים האמיתיים זוכים לרייטינג נמוך בהרבה. בפייסבוק אף הוקם עמוד מיוחד לאותו מועמד עלום שם.

אחד מאותם קומיקאים שזינקו על התופעה כמוצאי שלל רב הוא ג'ימי קימל. בתוכניתו הציג לצופים את המועמד הרפובליקאי הגנרי, צועד בצעדים מלאי ביטחון לקראת המצלמה, נוגס באסרטיביות בתפוח, ואומר: "היי! אני המועמד הרפובליקאי הגנרי ואני רוצה להיות הנשיא הבא שלכם. אם אבחר, אעשה דברים. הרבה דברים אילו דברים? דברים טובים. דברים רפובליקאים. דברים שאתם יכולים להאמין בהם. דברים למען אמריקה והילדים. ואני עומד לעשות את הדברים עד שכל הדברים ייעשו. זו ההבטחה הגנרית שלי"

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ