הרפובליקאי שמעוניין "להציע חברות לאיראן" שני בסקרים

רון פול, שהתבטא בעבר נגד ישראל, מפגר אחר המועמד המוביל גינגריץ' באחוז בלבד באיווה, שם תיערך ההצבעה הראשונה בפריימריז

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

סקר שנערך בקרב חברי המפלגה הרפובליקאית באיווה על ידי Public Policy Polling מעלה שחבר הקונגרס, רון פול, המתמודד על תפקיד מועמד המפלגה הרפובליקאית לנשיאות בשנה הבאה, זכה ב-21% מהקולות, המעניקים לו את המקום השני בצמוד לניוט גינגריץ'. פול הציג באחרונה עמדות בנושאי המזרח התיכון המנוגדות לחלוטין לאלה של המועמד המוביל, ניוט גינגריץ', המקבל 22% מהקולות לפי הסקר.

המועמד הטקסני ביקש באחרונה "להציע חברות" לאיראן במקום להטיל עליה סנקציות, וקבע שתוכנית הגרעין שלה הוצאה מפרופורציה. בהמשך הסתכסך פול עם "הקואליציה הרפובליקאית היהודית" (RJC) כאשר הביע התנגדות לפעולה צבאית נגד תוכנית הגרעין האיראנית, וטען כי "לישראל יש 200-300 טילים גרעיניים, הם יכולים לטפל בזה בעצמם".

אמירות נוספות של פול היו פחות אוהדות לגבי ישראל משאר המועמדים הרפובליקאים: "אין לנו אפילו הסכם עם ישראל. אז למה יש לנו את המחויבות האוטומטית הזאת לשלוח את הילדים שלנו ואת הכסף שלנו בלי סוף לישראל"?, שאל. בעימות הרפובליקאי האחרון, בתגובה לאמירתו החריפה של גינגריץ' כי הפלסטינים הם "עם מומצא", אמר פול, שהביע התנגדות לאמירה כי "מה שעקרוני יותר, זה להניח לתושבי האזור לפתור את הבעיות שלהם, כי התערבות אמריקאית רק מחמירה את הבעיות".

רון פול. מתקדם במירוץ.צילום: אי–פי

לבחירות המקדימות באיווה, הראשונות בפריימריז הרפובליקאיים, משמעות רבה. אמנם מדובר במדינה קטנה, שסך כל הקולות שלה בתוצאה הסופים זעום, אך היא מהווה סמן להמשך, ומועמדים רבים פרשו בעבר לאחר שקיבלו תוצאות נמוכות בפריימריז הראשונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ