מבוכה לגינגריץ': לא יוכל להתמודד במדינת מגוריו

המועמד לראשות המפלגה הרפובליקאית מוביל בסקרים במדינת וירג'יניה, אך נכשל באיסוף החתימות הדרושות להתמודדות בפריימריז בה

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

המועמד לראשות המפלגה הרפובליקאית, ניוט גינגריץ', מוביל אמנם בסקרים במדינת וירג'יניה - בה הוא מתגורר - אבל הוא לא יוכל להתמודד בפריימריז במדינה. זאת, כיוון שלא הצליח לאסוף במדינה מספיק חתימות, הדרושות כדי להירשם כמועמד בבחירות המקדימות למפלגה, שייערכו ב-6 למארס. מדובר בכישלון משמעותי נוסף אותו סופג גינגריץ', לאחר שהתברר כי הוא צונח בסקרים לאחרונה.

המפלגה הרפובליקאית בווירג'יניה הודיע אתמול כי בדומה לגינגריץ', גם מושל טקסס ריק פרי, מועמד נוסף, נכשל באיסוף עשרת אלפים החתימות הדרושות כדי להתמודד בפריימריז במדינה.

כשלונם של פרי וגינגריץ' להירשם כמועמדים במדינה, מדגיש את הקושי שלהם לתכנן קמפיין נשיאותי, כיוון שמדובר בפעם הראשונה בה הם מריצים קמפיין לאומי.

ניוט גינגריץ'צילום: אי-פי

למיט רומני, מושל מסצ'וסטס לשעבר ומתמודד נוסף לראשות המפלגה הרפובליקאית, יש יתרון על גינגריץ' ופרי, בזכות ניסיונו מהפריימריז לראשות המפלגה לקראת בחירות 2008. בנוסף רומני זוכה ליתרון של צוות גדול יותר מרוב המתמודדים האחרים. הצוות של רומני וידא כי הוא עומד בתנאים הדרושים להתמודדות בכל מדינה ומדינה. לכן, רומני יוכל להתמודד בוירג'יניה, מול רון פול, שגם לו כבר יש ניסיון בקמפיין נשיאותי. הבעיה הטכנית שמנעה את התמודדות גינגריץ' צורבת אף יותר מאחר שבסקר שפורסם בשבוע שעבר בווירג'יניה הוא הוביל על רומני.

בחירות 2012: סיקור נרחב

בתגובה לפסילתו של גינגריץ', צוות הקמפיין שלו תקף את ההמפלגה הרפובליקאית בווירג'יניה. "המצביעים זכאים להצביע לכל מועמד, בוודאי אם הוא מועמד מוביל", אמר מנהל הקמפיין. "ננסה להגיע להסכמה עם המפלגה הרפובליקאית בוירג'יניה, כדי לאפשר למצביעים לכתוב את שמו של גינגריץ' על פתק לבן ולהצביע לו". עם זאת, החוק במדינה אינו מאפשר את ההליך הזה בפריימריז.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ועדכונים מהעולם ישירות לפייסבוק שלכם

בעוד שבועיים, ב-3 בינואר, תיערך ההצבעה הראשונה בפריימריז לראשות המפלגה הרפובליקאית .ניוט גינגריץ' ומיט רומני זוכים כל אחד ל-30% תמיכה, בעוד חבר הקונגרס רון פול מקבל רק 15%, כך לפי הסקר של וושינגטון פוסט. ואילו לפי סקר של מכון רסמוסן, רומני חזר להוביל באייווה, עם אותם 25% הגורליים שהוא תקוע אתם כבר חודשים, שמבקריו מכנים "תקרת הפופולריות" שלו. רון פול זוכה ב-20% ואילו ניוט גינגריץ' צנח ל-17% (בהשוואה ל-32% בחודש שעבר). שאר המתמודדים זוכים לפחות מ-10% תמיכה. סקרים אחרים באייווה העניקו יתרון מסוים לרון פול.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ