רון פול ל"הארץ": אני לא אנטישמי

המועמד הרפובליקאי לנשיאות הבהיר כי הוא רואה בישראל את "אחת הידידות החשובות" של ארה"ב ומכחיש טענות שקידם פרסומים אנטישמיים

חמי שלו
ניו יורק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חמי שלו
ניו יורק

חבר הקונגרס רון פול, המועמד הרפובליקאי המוביל בסקרים לקראת הבחירות המקדימות הראשונות בשבוע הבא באיווה, מכחיש טענות שקידם פרסומים אנטישמיים ואומר ש"האנטישמיות היא בגידה במורשת האינטלקטואלית שלי". בראיון עם "הארץ" שנערך באמצעות הדואר האלקטרוני, פול עמד מאחורי תמיכתו בקיצוץ מוחלט של סיוע החוץ האמריקאי, כולל זה של ישראל, וגם מאחורי טענתו שהתמיכה האמריקאית בישראל היא אחד הגורמים שהביאו לפיגוע במגדלי התאומים. מאידך, פול אמר שהוא רואה בישראל את "אחת הידידות החשובות" של ארה"ב ושלמרות שהוא "מבין" את שאיפתה של טהראן לנשק גרעיני - הוא היחיד שנותן לישראל "אור ירוק" מראש לתקוף את מתקני הגרעין.

"איננו צריכים להיות האדונים של ישראל, אלא ידידיה", אמר והוסיף, "אל לנו להכתיב את מדיניותה של ישראל או להודיע על עמדותיה במשא ומתן לפני שמשא ומתן כזה בכלל מתחיל".

פול אמר ש"הופתע והתאכזב" מכך שלא הוזמן להשתתף באירוע שנערך בתחילת החודש בוושינגטון שבו נאמו כל שאר המועמדים הרפובליקאים בפני "הקואליציה היהודית הרפובליקאית", שהגדירה את עמדותיו של פול כ"קיצוניות ורחוקות מהדיעות המקובלות, במיוחד בנושאים הנוגעים לברית בין ישראל וארה"ב". הוא טען שעמדותיו בנושא ישראל "עוותו על ידי אלה שרוצים שאמריקה תמשיך לשמש כשוטר של העולם - בשעה שאין לנו את הכסף או כוח האדם להמשיך בכך".

פול. "הופתע והתאכזב" שלא הוזמן לקואליציה היהודית-רפובליקאיתצילום: אי-אף-פי

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

באמצעות דוברו, פול גם התנצל על כך שבשנות ה-90, הביטאונים שפרסם כללו התבטאויות גזעניות ואנטישמיות, ואמר כי הדבר נובע מ"חוסר פיקוח מספיק" על התכנים.

פול, שנחשב לחריג בנוף הרפובליקאי, בשל עמדותיו הבדלניות האנטי-ממשלתיות, אמר שיש לו "סיכוי נהדר להצליח" באסיפות הבחירות שייערכו ביום שלישי באיווה. הוא הכחיש טענות שבכוונתו להתמודד כמועמד שלישי לנשיאות, אם לא יזכה במועמדות הרפובליקאית. "אין לי כל כוונה או רצון לנהוג כך", אמר.

השבוע, הופיע פול בכותרות לאחר שעוזרו לשעבר, אריק דונדרו, טען כי פול הוא אנטי ישראלי ביותר, ואף תומך ב"ביטול המדינה היהודית והחזרת שטחה לערבים".

על אף שאינו נחשב מועמד מוביל במירוץ לנשיאות, סקר מקדים שנערך באיווה העניק לו מקום ראשון על פני המועמדים המובילים, ניוט גינגריץ' ומיט רומני.

בהקשר לאפשרות של תקיפה ישראלית באיראן, אמר בעבר פול, בן 76, כי "זה לא עומד לקרות, וגם אם כן, מדוע שישראל תזדקק לעזרתנו?".

Read this article in English: Ron Paul tells Haaretz: I am not an anti-Semite

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ