המועמד לנשיאות שמפזר אבקת קסמים

כשכולם עסוקים בנאומים משעממים ובפריימריז, המועמדים ההזויים של ארה"ב מציעים סוס פוני לכל בוחר וחובת צחצוח שיניים במידה וייבחרו

מאיה לקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאיה לקר

בשעה שכולם עסקו בפריימריז הרפובליקאים בניו המפשיר, בעימותים המשעממים שבהם הוביל באופן ברור מיט רומני ובתוצאות הצפויות שלהם, הלכו גם הבוחרים הדמוקרטים במדינה לקלפיות. אמנם בשום שלב לא נשקפה סכנה למועמדותו של הנשיא ברק אובמה, שאכן זכה בסופו של דבר ביותר מ-80% מהקולות, אך שני מועמדים (מתוך רשימה ארוכה במיוחד של מתמודדים – תוצאה של הקלות שבה ניתן להירשם לבחירות בניו המפשיר) הצליחו לנגוס בתמיכה בו. הראשון הוא אד קוואן, מורה מוורמונט, מועמד "ירוק", מתנגד לנשק גרעיני - שלפי האתר שלו, דורש "לשאול פוליטיקאים ואנשים חכמים אחרים שאלות סוקרטיות שנועדו לחשוף את ענן הצביעות שמעוות את הדיון הציבורי".

השני ורמין סוּפּרים, מתמודד עקבי לנשיאות, שזו כבר ההתמודדות הרביעית שלו, ושנהפך למזוהה בחודשים האחרונים עם תנועות המחאה החברתית בארה"ב. סופרים מעולם לא התכוון לזכות במועמדות, אך עובדה זו גם מעולם לא הפריעה לו להירשם למרוץ ולהסביר את מצעו המרתק כשהוא חובש כובע בצורת נעל על ראשו ואוחז במברשת שיניים ענקית. סופרים הוא לפי הגדרתו "פאשיסט ידידותי. רודן שכדאי לכם לסמוך עליו". הוא מבהיר כי "אין לי כוונות לעמוד בהבטחות שלי וקול שניתן לי הוא קול שנזרק לפח", אך בין ההבטחות האלה ניתן למנות חובת צחצוח שיניים ("כי ארה"ב מידרדרת מבחינה מוסרית ואוראלית, והאומה תלויה ביכולתה לנשוך בחזרה"), סוס פוני לכל אזרח ("זה מייצר מקומות עבודה ומהצואה שלהם ניתן לייצר גז מתאן שישחרר אותנו מהתלות בנפט"), וכמובן מימון למחקרים בתחום המסע בזמן ("כדי לחזור לעבר ולהרוג את היטלר לפני שהוא נולד").

מסיבת העיתונאים של ורמין סוּפּרים

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

במסיבת העיתונאים בסוף השבוע האחרון שבה הציגו את עצמם המועמדים הדמוקרטיים השוליים, הפתיע סופרים את הכתבים כאשר ניתנו לו 30 שניות לסכם את דבריו. הוא בחר לנצל אותן כדי להביך את רנדל טרי, מועמד דמוקרטי הזוי לא פחות, המוכר בעיקר בשל פעילותו חסרת הגבולות נגד הפלות. סופרים הצהיר כי ישו פקד עליו להפוך את טרי להומוסקסואל, עמד מעליו ופיזר אבקה נוצצת.

בדרום קרוליינה, מדינת הפריימריז הבאה שאליה נודדים כעת המתמודדים הרפובליקאים הנחושים, נרשמה גם כן הפתעת בחירות קטנה, הפעם בדמות הקומיקאי סטיבן קולבר, מנחה "דו"ח קולבר" בערוץ קומדי סנטרל, שאמנם לא הצליח להירשם כמועמד, אבל כן הצליח להוביל על ג'ון הנטסמן בסקרים. לפי חברת הסקרים הדמוקרטית "פבליק פולינג פוליסי", קולבר זוכה ל-5% תמיכה בקרב הבוחרים בדרום קרוליינה - באופן תיאורטי כמובן - שכן שמו אינו מופיע על הפתקים בקלפיות. בשביל הנטסמן, שכלל לא התמודד באיווה והצליח להגיע למקום השלישי בניו המפשיר, מדובר במכה נוספת לקמפיין שלא מתרומם. אולי כדאי לו לשקול ברצינות את ההצעה שהציע לקולבר בתוכניתו כבר לפני חודשיים (במנדרינית שוטפת), להתמודד לצדו.

מתוך התכנית של סטיבן קולבר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ