לוגו הארץ
הארץ

הגברת הראשונה של ארה"ב, מישל אובמה, סייגה אתמול את הנאמר בספר החדש The Obamas, ואת הדרך שבה הוצגה בו כ"אשה שחורה זועמת". הספר השנוי במחלוקת, על תקופת כהונתו כנשיא של ברק אובמה, מתאר יחסים "מרוחקים ולא נעימים" בין אשת הנשיא לבין עוזרי בעלה, ובעיקר ראש סגל הבית הלבן לשעבר, רם עמנואל. "קיימת דעה שאני משתתפת בפגישות ומנהלת שיחות ועימותים", אמרה מישל אובמה בתוכנית הבוקר של סי-בי-אס. "אני מניחה שמעניין יותר לדמיין סכסוכים ואשה חזקה, וזו תדמית שאנשים מנסים להדביק לי מאז שברק הודיע שהוא מועמד - שאני אשה שחורה זועמת".

הגברת הראשונה הדגישה כי בניגוד לעמדת הספר, היו לה יחסים חמים עם עמנואל, שנבחר לראש עיריית שיקגו לאחר פרישתו מהבית הלבן, ותיארה אותו כ"אחד הידידים היקרים ביותר שלנו". לדבריה, בניגוד לכתוב בספר שהיא שנלחמת עם עוזרי בעלה, כמעט ואין לה קשר איתם. "אני לא משוחחת איתם, אני לא הולכת לפגישות שלהם", אמרה. היא הוסיפה כי למרות שבעלה מקבל מעוזריו את העצות הטובות ביותר על בעיות קשות, הוא מקשיב גם לה והוסיפה שהיא רואה את עצמה כ"אשת הסוד הגדולה ביותר" של הנשיא. "עם זאת, הוא מוקף בעשרות אנשים חכמים מאוד", הדגישה.

מישל אובמהצילום: אי-פי

כתבת הניו יורק טיימס ג'ודי קנטור ראיינה לדבריה יותר מ-30 עובדים של הזוג אובמה בעבר ובהווה, אם כי לא את הזוג הנשיאותי בעצמו לכתיבת הספר, שמתאר את המעבר הקשה של מישל אובמה לחיים בבית הלבן.

מישל אובמה אמרה בראיון בסי-בי-אס שלא קראה את הספר ושאין בכוונתה לקרוא אותו. "אני לא קוראת את הספרים האלה בגלל שמבחינות רבות זה משחק. מי יכול לכתוב איך אני מרגישה? מי? איזה אדם שלישי יכול לספר לי איך אני מרגישה? או בעצם, איך מרגיש כל אחד אחר?"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ