הארץ

התרומה של המיליארדר היהודי-אמריקאי שלדון אדלסון למתמודד על מועמדות הרפובליקאים לנשיאות, ניוט גינגריץ', בסך 5 מיליון דולר, היתה, כך עושה רושם לא יותר ממתאבן לקראת  תרומה נדיבה בהרבה. שני מקורות המקורבים למיליארדר מסרו לרשת NBC, כי אדלסון מתכנן לתרום 25 מיליון דולר לקמפיין שמטרתו הפלת הנשיא אובמה.

על פי המקורבים, תרומתו הנדיבה של אדלסון תינתן בכל מקרה, ומבלי להתחשב בתוצאה הסופית של המירוץ הרפובליקאי. ההערכה היא כי הכסף נועד לממן קמפיין פרסום טלוויזיוני לוחמני כנגד הנשיא המכהן.

"אדלסון וגינגריץ' חברים מזה 20 שנה", הוסיף אחד המקורבים, שנימק את התרומה שכבר ניתנה לגינגריץ'. הוא הוסיף כי "מדובר ברצון של אדלסון לסייע לחבר הזקוק לעזרתו". יש לציין כי עוד לפני קמפיין הסתיו של הבחירות המקדימות לנשיאות ארה"ב, הבהיר אדלסון כי בכוונתו לתרום לכל מועמד רפובליקאי שינצח סכום שיתרום להפלת אובמה.

אובמה ונתניהו. האם הם מקיימים ערוץ חשאי שעוקף את משרד החוץ האמריקאי?צילום: אי–פי

המקורב, שהעדיף להישאר בעילום שם אמר עוד  כי "ההחלטה לתרום לגינגריץ' לא היתה פשוטה עבור אדלסון, בין היתר מפני שידע כי ההחלטה תרגיז את מיט רומני". על כל פנים, למיליארדר ברור כי על גינגריץ' יהיה לייצר הופעה משכנעת יותר בדרום קרוליינה, כדי לשמור על רלוונטיות מועמדותו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ