סקרים בארה"ב: אובמה מגדיל את הפער מול רומני

בעוד המועמדים הרפובליקאים עסוקים בהתכתשויות, סקר חדש קובע כי הנשיא המכהן מוביל על רומני ב-6%, ועל גינגריץ' ב-11%. ומי שינה 60 פעמים את ערך הוויקיפדיה על גינגריץ'?

נטשה מוזגוביה
כתבת "הארץ" בארה"ב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נטשה מוזגוביה
כתבת "הארץ" בארה"ב

סקר שנערך שלשום בארה"ב, מראה כי הנשיא אובמה צפוי לנצח בהתמודדות על הנשיאות מול שני המועמדים הרפובליקאים המובילים, רומני וגינגריץ'. לפי הסקר, שנערך בקרב 1,000 נשאלים, לו הבחירות לנשיאות היו מתקיימות כעת, אובמה היה מקבל 51% מהקולות בהתמודדות מול רומני, שהיה מקבל 45%, ו-54% מול גינגריץ', שהיה מקבל 43%.

בעוד המועמדים הרפובליקאים ממשיכים להשתלח זה בזה, ואולי היו שמחים למחוק חלק מהתבטאויות העבר שלהם, דוברו של גינגריץ', ג'ו דה סנטיס, עשה זאת בפועל. דה סנטיס ערך עשרות פעמים את הערכים המוקדשים לבוס שלו ורעייתו קליסטה בוויקיפדיה. הנושאים בהם טיפל כללו שערוריות מן העבר, כולל האשמות בגין הפרת האתיקה שהועלו נגדו כשכיהן בתפקיד יו"ר בית הנבחרים והבגידות שלו בשתי נשותיו הראשונות.

אובמה ביריד מדעים בבית הלבן, אתמולצילום: רויטרס

אחד הקטעים שמחק כללו את המשפט הבא על קליסטה: "היא פגשה את בעלה לעתיד כשהיה בבית הנבחרים, וניהלה אתו רומן כשהוביל חקירה להדחת קלינטון". מאז 2008, הכניס דה סנטיס מעל 60 שינויים בשני הערכים דה סנטיס אמר להגנתו כי הפסיק להכניס את השינויים כבר במאי 2011.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ