מבוכה לרומני: בכיר בקמפיין עזב בשל רומן עם מהגר

פול באבו, שריף המתמודד לקונגרס ויו"ר הקמפיין באריזונה, מכחיש כי איים בגירוש על המהגר המקסיקני אם יחשוף את הקשר ביניהם אך מבהיר: "אני הומו"

נטשה מוזגוביה
כתבת "הארץ" בארה"ב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נטשה מוזגוביה
כתבת "הארץ" בארה"ב

פול באבו (43), שריף מאריזונה ששימש כאחד הפעילים הבכירים בקמפיין של המועמד הרפובליקאי לנשיאות מיט רומני במדינה, נאלץ לפרוש בשבת מתפקידו בעקבות כתבת עיתון בה נחשף כי הוא הומוסקסואל, ואף כי איים על המאהב שלו לשעבר, מהגר מקסיקני, כי יפעל לגרשו מהמדינה במידה ויחשוף את הרומן ביניהם. דובר הקמפיין של רומני, ריאן וויליאמס, אישר כי באבו עזב את תפקידו בקמפיין, בו החזיק בהתנדבות, "על מנת להתרכז בהאשמות נגדו". הוא הוסיף כי הקמפיין תומך בהחלטתו של באבו.

אחרי הפרסום ביום חמישי בעיתון "פניקס ניו טיימס" על הרומן שלו עם המהגר, נאלץ באבו, שגם מתמודד לקונגרס בבחירות הקרובות, לכנס מסיבת עיתונאים, ולהודות כי הוא הומוסקסואל ושהייתה לו "מערכת יחסים עם מהגר בשם חוסה". עם זאת, השריף הכחיש כי הוא ועורך דינו איימו על המאהב בגירוש מהמדינה.

חוסה, שאף הוא היה מתנדב בקמפיין של באבו, טען שהשריף איים שהוא יגורש מהמדינה, אם לא יחתום על הסכם המבטיח כי לא יחשוף את הרומן. ב"פניקס ניו טיימס" פורסמו המסרים שבאבו לכאורה שלח לחוסה, כולל אלו שחוסה פירש כאיום: "אחרי זה לעולם לא תוכל לעשות עסקים, תפגע בי ובהרבה אחרים, כולל עצמך והמשפחה שלך".

בחירות 2012 בארה"ב - סיקור מיוחד

בעיתון גם הופיעו תמונותיו של השריף, כולל תמונתו עם המאהב לשעבר, וגם תמונה בחדר האמבטיה, לבוש בתחתונים בלבד. "הפרסום שקרי לחלוטין, למעט הטענות שאני הומו, כי זו האמת - אני הומו", אמר באבו. הוא טען כי מדובר בניסיון לפגוע בקמפיין שלו כ"מועמד שמגן על העקרונות השמרנים", ושבתור שריף מקומי, כלל אין לו סמכות לגרש אף אחד. חוסה היה אחראי על עדכוני אתר הקמפיין של באבו וחשבון ה"טוויטר" שלו. לאחר שהשניים נפרדו, הוא החל לפרסם בחשבון הודעות לעג. לדברי באבו, זו הסיבה שעורך דינו התערב, ודרש מחוסה לגלות את ססמאות הגישה לחשבונות, ולהפסיק לפרסם הודעות שעלולות לפגוע במועמדותו של באבו. השריף הודה שהתמונות אמיתיות, אך הבהיר שמדובר בעניין אישי, שלא צריך לעסוק בו במסגרת קמפיין פוליטי.

באבו (מאחורה מימין), סגן הנשיא לשעבר דן קווייל, ורומני באריזונה בדצמברצילום: רויטרס

עורכת דינו של המהגר, מליסה וויס-ריינר, טענה שהלקוח שלה הרגיש מאויים, ולכן פנה אליה. "חוסה ממשיך לחיות בפחד", היא אמרה, למרות שהדגישה כי הוא נמצא במדינה כחוק, ואשרת העבודה שלו עדיין בתוקף. אכיפת החוק כלפי המהגרים הבלתי חוקיים היתה נושא מרכזי במצעו של באבו, כשנבחר לתפקידו כשריף באריזונה.

המחוז בו באבו מתמודד בקונגרס נחשב לשמרני, וסיכויו עלולים להיפגע לאור החדשות. יריביו כבר מיהרו לקפוץ על המציאה. הסנטור המקומי רון גולד, המתמודד מולו בבחירות המקדימות שיתקיימו בתחילת אוגוסט, אמר כי השערוריה החדשה מזכירה לו את פרשת חבר הקונגרס אנתוני ווינר, שנאלץ לפרוש לאחר שנחשפה תמונת חצי-ערום שלו ששלח לגולשת ב"טוויטר", ורומנים וירטואליים שניהל ברשת. גולד, שיזם תיקון לחוקה של אריזונה הדורש להגדיר נישואים רק כבין גבר לאשה, אמר שהעובדה שהשריף פרסם תמונות שלו באתר הכרות להומואים היא "עדות להעדר שיקול דעת", וכי הוא מאמין שהעדפות המיניות של יריבו יפגעו בו בבחירות. מתמודד נוסף לאותו המושב בקונגרס, פול גוסר, הוציא גם הוא הודעה בנושא, בה נמתחה ביקורת על "שימוש בסמכות לרעה ושיקול דעת לקוי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ